Beboki w Srebrnym Mieście. W przyszłym tygodniu wernisaż wystawy Grzegorza Chudego

Miłośnicy śląskich grafik mogą już szykować się na nadchodące wydarzenie. W Tarnowskich Górach zostaną zaprezentowane prace znanego śląskiego artysty. Zabytkowa Kopalnia Srebra zaprasza.

Grzegorz Chudy
Tarnowskie gory grzegorz chudy

Akwarele w Srebrnym Mieście

Pod takim tytułem odbędzie się nowa wystawa w Tarnowskich Górach. W Zabytkowej Kopalni Srebra pojawią się grafiki Grzegorza Chudego. Jego stylu nie da się pomylić z innym. Pięknym tłem akwarel stają się śląskie miasta i industrialny krajobraz. W twórczości Grzegorza Chudego stają się one wyjątkowym, baśniowym tłem. Bohaterami wielu z grafik są często natomiast sympatyczne beboki. Inny rozpoznawczy element to kolorowy balonik. Śląskie akwarele znajdziemy nie tylko na ścianach, ale także gadżetach i pamiątkach. Z kolei same beboki spotkamy także w przestrzeni miejskiej Katowic. Ich małe rzeźby urozmaicają ulice.

Już w przyszłym tygodniu otwarta zostanie nowa wystawa prac Grzegorza Chudego. Zobaczymy je w Galerii pod Kopułą na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (ul. Szczęść Boże 81). Wernisaż odbędzie się 16 marca (sobota) o godzinie 17:00. Wstęp na wydarzenie wolny. Na zaprezentowanych pracach miłośnicy śląskich klimatów zobaczą Srebrne Miasto. Pokazane zostaną również grafiki zdobiące płytę Marcina Wyrostka pt. "TradyCyja". Wystawa potrwa do 5 maja.

- Płyta akordeonisty Marcina Wyrostka miała swoją premierę 24 lutego. "TradyCyja" zabiera w muzyczną oraz graficzną podróż po Śląsku. Dodatkowo na wystawie pojawią się także Tarnowskie Góry, m.in. tarnogórski rynek, Dzwonnica Gwarków, Sztolnia Czarnego Pstrąga... I to w baśniowej odsłonie - zapraszają organizatorzy.
Dzien kobiet tarnowskie gory 2024

Może Cię zainteresować:

Kawka z Marysieńką i Blanką de Paivą. Tak tarnogórzanki mogą świętować Dzień Kobiet

Autor: Urszula Gołkowska

04/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon