Bezpłatne badanie dla pań w Kaletach. Jak się zarejestrować?

W Kaletach nadarzy się okazja, by nieodpłatnie zadbać o swoje zdrowie. Ten termin warto sobie zarezerwować.

Kalety mammografia

Kalet zapraszają na mammografię

Z okazji nowego roku warto zrobić coś dla siebie i swojego organizmu. Na przykład zadbać o profilaktykę. Wszystkie panie w wieku 50-69 mogą raz na dwa lata skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Co ważne, młodsze i starsze pacjentki również mają możliwość udania się na mammografię. Będą jednak potrzebowały skierowanie od ginekologa lub onkologa.

Zainteresowane mieszkanki Kalet mogą już zapisywać sobie datę 16 lutego. To właśnie wtedy do miasta przyjedzie mobilna pracowania mammograficzna. Będzie można ją znaleźć przy Urzędzie Miejskim (ul. Żwirki i Wigury 2). Badania będą wykonywane w godzinach: 8:30-11:00. Rejestracja odbywa się pod numerami telefonu: 58 666 24 44 i 22 338 19 60. Na mammografię zaprasza LUX MED Diagnostyka. Przedsięwzięcie jest finansowe przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Przebadana - bezpieczna

- Mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi - tłumaczą medycy.

Ryzyko zachowywania na raka piersi w znacznej mierze uwarunkowany jest genetycznie, więc trudno jest je całkowicie wyeliminować. Specjaliści podkreślają, że w tym przypadku - jak również w wielu innych kwestiach zdrowotnych - warto postawić na zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna, prawidłowa dieta, unikanie używek oraz troska o higienę psychiczną to zawsze dobry wybór.

Z rakiem można walczyć i można wygrywać. Ważne, by nie lekceważyć kwestii zdrowotnych oraz prawidłowo dbać o swój organizm. Podstawą jest samobadanie, które powinno stać się nawykiem każdej kobiety od nastolatki do seniorki. Wykonuje się je raz w miesiącu.

Badania mammograficzne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Autor: Urszula Gołkowska

15/10/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon