Boisko w Kaletach już po remoncie. Kiedy otworzy się dla lokalnych sportowców?

Kolejna zmiana w Leśnym Zakątku Śląska. Zakończyły się prace mające na celu odnowienie orlika. Jak podaje Urząd Miasta, niebawem znów będą mogli z niego skorzystać młodzi mieszkańcy.

Orlik w Kaletach już gotowy

Zakończyły się prace przy boisku. Znajduje się ono przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Drugi etap przedsięwzięcia został sfinalizowany. Wcześniej udało się wymienić sztuczną nawierzchnię z trawy na boisku do piłki nożnej. Wykonawca wstawił też nowe siatki do piłkochwytów. Od 1 października infrastruktura została znów oddana mieszkańcom. Później przyszedł czas na teren do gry w siatkówkę i koszykówkę. W ramach prac wykonano nową nawierzchnię poliuretanową, dokonano impregnacji oraz namalowano linie do poszczególnych dyscyplin. Inwestycję wsparła dotacja rządowa. 50% kosztów zadania pokryło dofinansowanie pochodzące od Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012" edycja 2022. Już niebawem chętni znów zagrają w Kaletach.

- Wkrótce boisko wielofunkcyjne ponownie zostanie udostępnione naszym mieszkańcom. W sprawach administracyjnych możliwy kontakt pod nr tel. 507 873 421 - zapraszają urzędnicy miejscy.

Niedawno odbyły się Dni Otwarte, podczas których mieszkańcy mogli zajrzeć do wnętrza nowej siedziby KS Unia Kalety. W obiekcie znajduje się między innymi siłownia. Jej sportowe sprzęty przetestujemy od kwietnia.

Nowa siłownia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety otwierają nową siłownię. Mieszkańcy gminy skorzystają z niej bezpłatnie

Autor: Urszula Gołkowska

21/03/2024

Kalety zajecia mkd 2024

Może Cię zainteresować:

Łucznictwo, rolki, pilates, planszówki, a to wszystko za darmo! Kalety zapraszają na zajęcia

Autor: Urszula Gołkowska

05/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon