Bramy pałacu w Nakle Śląskim powrócą do dawnej świetności. Kiedy znów otworzą się dla gości?

Trwają prace mające na celu odnowienie dawnej infrastruktury pałacowej. To efekt zaangażowania mieszkańców w Budżet Partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego.

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Nakło śląskie pałac remont

Remont zabytku w Nakle Śląskim

Przy pałacu w gminie Świerklaniec trwają roboty. 22 października rozpoczęły się prace przy murowanej części obydwu wjazdów na teren parku.

- Same bramy zostały wywiezione już wcześniej i w ramach renowacji przejdą takie zabiegi, jak piaskowanie, cynkowanie i malowanie proszkowe - wyjaśniają opiekunowie tego miejsca, pracownicy Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Za prace przy zabytkowych wjazdach na teren dawnych włości Donnersmarcków odpowiada firma Expance Sławomir Czapiewski z Piły. Roboty mają zakończyć się do połowy listopada tego roku.

Zadanie jest realizowane przez Powiat Tarnogórski dzięki samym mieszkańcom. W ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2022 rok propozycja "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap I" zdobył 1 125 głosów. Z kolei podczas następnej edycji BP inwestycję "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II" wsparło 1 083 osób.

- Inicjatorom pomysłu oraz osobom, które oddały głos na ten cel, należą się gorące słowa wdzięczności - dodają pracownicy Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
  Pałac w Nakle Śląskim

  Może Cię zainteresować:

  Hrabiowie, damy i własny Disneyland. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał pałac w Nakle Śląskim

  Autor: Urszula Gołkowska

  05/05/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon