Budowa ścieżek rowerowych trwa. Przy ulicy Janasa zaparkowany samochód utrudnia remont

Budowa ścieżki rowerowej przy ulicy Janasa na Osiedlu Przyjaźń (Stare Tarnowice) rozpoczęła się w pierwszej połowie listopada. Urząd miejski poinformował mieszkańców o budowie oraz wniósł o przeparkowanie samochodów na czas remontu. Pomimo prowadzonych już od miesiąca prac właściciel jednego z samochodów nadal się po niego nie zgłosił.

8 listopada ruszyła budowa ścieżki rowerowej przy ulicy Janasa. Dotychczasowy parking przed blokami mieszkalnymi został rozebrany. W jego miejsce powstaną: chodnik, ścieżka rowerowa oraz nowy parking z miejscami usytuowanymi równolegle do jezdni. Prace mają zostać zakończone pod koniec 2022 roku.

Właściciel widmo?

Przed rozpoczęciem prac UM w Tarnowskich Górach poinformował o nadchodzącym remoncie oraz poprosił kierowców o przeparkowanie ich samochodów. Budowa przy ulicy Janasa trwa od miesiąca, a jeden z samochodów utrudnia roboty tam prowadzone. W czwartek, 8 grudnia na wniosek firmy budowlanej na miejscu zjawili się policjanci.

- Policjanci ustalili do kogo pojazd należy oraz przekazali dalsze informacje kierownikowi robót - wyjaśnia sierż. szt. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji. - Samochód mógłby zostać odholowany, gdyby były do tego przesłanki określone w kodeksie ruchu drogowego - dodaje.

Rzecznik prasowy podkreśla, że samochód marki Skoda nie zagraża bezpieczeństwu ruchu, a jedynie utrudnia postęp prac drogowych. Samochód również nie jest poszukiwany. Natomiast z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pojazd należy do firmy, której właściciel zmarł dwa lata temu. Zatem pojazd prawdopodobnie nie jest ubezpieczony. W przypadku niezgłoszenia się właściciela samochodu, sprawą zajmie się urząd miasta.

Miasto kontroluje sytuację

Kilka miesięcy temu magistrat przeprowadził akcję usuwania wraków samochodów. Na pojazdy, które zalegały na parkingach, naklejane były specjalne naklejki, które informowały o zamiarze usunięcia ich przez UM. Jeżeli samochody nie zostały usunięte, odholowano je i zabezpieczono przez służby gminne. Podobne działania mogą zostać przeprowadzone na zaparkowanej przy ulicy Janasa skodzie.

- Trwają rozmowy w sprawie przestawienia samochodu. Na razie nie wstrzymuje on robót, prace odbywają się zgodnie z harmonogramem. Jednak w związku z tym, że samochód stoi na terenie budowy, w razie konieczności zostanie przesunięty. Oczywiście, zgodnie z poszanowaniem prawa własności - wyjaśnia Ewa Kulisz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

TG sprząta wraki

Może Cię zainteresować:

Wraki znikają z miejsc parkingowych. Jak Tarnowskie Góry radzą sobie z porzuconymi pojazdami?

Autor: Urszula Gołkowska

10/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Świerklaniec. Roboty drogowe

Kolejne utrudnienia drogowe w Świerklańcu

Zebrania wiejskie 2021

Zbrosławice. Zebrania wiejskie. Kiedy się odbędą?

Tarnowskie Góry Dworzec, rozkład jazdy

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 94 i 174.