Wraki znikają z miejsc parkingowych. Jak Tarnowskie Góry radzą sobie z porzuconymi pojazdami?

Za nami prawie miesiąc od rozpoczęcia akcji odholowywania starych samochodów z przestrzeni publicznej. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

TG sprząta wraki!

Pod taką nazwą w kwietniu rozpoczęła się inicjatywa, której celem jest pozbycie się porzuconych pojazdów, które zajmują miejsca parkingowe i szpecą drogi. Jakie działania zostały podjęte?

Na części pojazdów pojawiły się specjalne naklejki. Właściciele mają ostatnią szansę na samodzielne uprzątnięcie samochodu.

- Naklejki informują o tym, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela, chyba że ten sam zajmie się porzuconym przez siebie samochodem. Czasu zostało niewiele, dlatego apelujemy do właścicieli porzuconych wraków o ich pilne usunięcie - dodają urzędnicy.

Zdeterminowani właściciele będą mogli odebrać swoje pojazdy do sześciu miesięcy od odholowania przez samorząd. Będzie się to jednak wiązać z dodatkowymi kosztami. Urząd Miasta prosi mieszkańców o zgłaszanie lokalizacji, gdzie zalegają wraki, funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Widać już pierwsze efekty

Akcja rozpoczęła się przed świętami wielkanocnymi. Część pojazdów została już zabrana z przestrzeni publicznej. Trzy czekają jeszcze na reakcję swoich właścicieli. Są to: biały samochód dostawczy przy ul. Różanej, srebrne Daewoo przy ul. Słoneczników oraz białe przy ul. Donieckiej.

- Byłem przekonany, że wprowadzone z końcem roku zmiany organizacyjne polegające na rozszerzeniu kręgu osób zajmujących się tematyką porzuconych pojazdów oraz opracowanie specjalnej procedury postępowania przyniesie pożądany efekt - stwierdza Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.
- Przyznam, że ilość oraz krótki czas, w którym pojazdy "zniknęły", pozytywnie mnie zaskoczyły. To w dużej mierze zasługa naszych mieszkańców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w akcję #TGsprzątawraki - dodaje.
Tarnowskie gory parking

Może Cię zainteresować:

Parking w Tarnowskich Górach. Gdzie można zostawić samochód?

Autor: Urszula Gołkowska

02/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon