Caritas z Tarnowskich Gór ogłosił zbiórkę. Efekt? Cały samochód pampersów!

Tarnogórzanie jak zwykle pokazali, że serca mają srebrne - jak na mieszkańców Srebrnego Miasta przystało. Tym razem wsparli akcję, której beneficjentami są mali podopieczni Domu Dziecka w Gliwicach.

Pielucha dla Malucha 2023

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach po raz kolejny zaprosił mieszkańców do włączenia się w akcję na rzecz małych potrzebujących. Podobnie jak w 2021 roku, w naszym mieście odbyła się zbiórka pampersów dla podopiecznych Domu Dziecka w Gliwicach prowadzonego przez siostry służebniczki.

Do inicjatywy dołączyli nie tylko mieszkańcy Osady Jana. Współorganizatorem przedsięwzięcia została Młodzieżowa Sekcja Caritas działająca w tarnogórskim "Ekonomiku". Wsparły ją także: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich, Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Królowej Jadwigi. Pampersy i słodycze przekazali również rodzice dzieci, które w tym roku przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.

Zbiórka trwała do końca maja. Jej efekty są naprawdę satysfakcjonujące. W czerwcu prezenty trafiły do Domu Dziecka w Gliwicach. Fotorelację ze spotkania i radość obdarowanych zobaczyć można w powyższej galerii.

- Wasza hojność i otwartość Waszych serc jest wielka. Dlatego też pragniemy już dzisiaj złożyć Wam podziękowania. Dziękujemy za to, że zawsze chętnie wspieracie naszą działalność i chętnie odpowiadacie na nasze caritasowe akcje. Dziękujemy Wam za każdy Wasz dar serca - cieszą się inicjatorzy przedsięwzięcia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon