Centrum Przesiadkowe Świerklaniec już gotowe. Od poniedziałku zatrzymają się tam autobusy

Ważna wiadomość dla pasażerów z gminy Świerklaniec: nowo wybudowane centrum zostanie oficjalnie otwarte w poniedziałek, 17 kwietnia. Tego samego dnia będzie oddane do użytku.

UG Świerklaniec
Centrum przesiadkowe świerklaniec

Uruchomienie Centrum Przesiadkowego

Po miesiącach prac infrastruktura dla pasażerów komunikacji publicznej jest już gotowa. Od 17 kwietnia od godziny 7:00 zaczną zatrzymywać się tam autobusy Zarządu Transportu Metropolitalnego. Obsługa centrum przesiadkowego odbywać się będzie w następujący sposób:

 • Stanowisko 01; kierunek: Piekary Śląskie, Bytom, Katowice, obsługiwane przez linie 5, 192 i 780
 • Stanowisko 02; kierunek: Ożarowice, Mierzęcice, Miasteczko Śląskie, obsługiwane przez linie M14, 17, 87, 145, 179, 246, 646, 717 i 738
 • Stanowisko 03; kierunek: Radzionków, Bytom, obsługiwane przez linie 17 i 173
 • Stanowisko 04; kierunek: Tarnowskie Góry, Nakło Śląskie, Nowe Chechło, Gliwice, obsługiwane przez linie M14, 5, 173, 179, 192, 246, 646, 738, 780

Aktualne stanowiska zostaną zlikwidowane. Warto pamiętać, że w związku z włączeniem do obsługi centrum przez linię M14 przystanek Świerklaniec Zajezdnia nż nie będzie obsługiwany.

ZTM

  Centrum Przesiadkowe w Świerklańcu już gotowe

  Na tę inwestycję mieszkańcy musieli trochę poczekać. Koncepcja powstała w 2018 roku. Dziś już jednak zobaczyć można efekt końcowy niemałej inwestycji. Wykonawcą zadania zostało konsorcjum firm z Tarnowskich Gór PIM KZ sp. z o.o. oraz Konstrukcje Stalowe K-Z sp. z o.o.

  - Inwestycja w Świerklańcu, zgodnie z koncepcją, obejmuje czterostanowiskowy peron o lekkiej konstrukcji dla autobusów przegubowych, wyposażony w dwie elektroniczne tablice LED, stanowiące element systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Obok znajdują się cztery stanowiska ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca przeznaczone dla rowerów wraz z budkami serwisowymi - podaje Benedykt Guzy z Urzędu Gminy Świerklaniec.

  - Całość dopełniają elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery). Przebudowano też skrzyżowania i zjazdy oraz oświetlenie miejsc dla pieszych. W ramach inwestycji powstało także 58 miejsc postojowych (plus 4 miejsca do ładowania samochodów) - dodaje.

  Budowa Centrum Przesiadkowego w Świerklańcu otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz ze środków Unii Europejskiej - RPO na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Tarnowskie Góry wąskotorówka

  Może Cię zainteresować:

  Centrum przesiadkowe w Miasteczku Śląskim. Co ma z tym wspólnego wąskotorówka?

  Autor: Urszula Gołkowska

  19/07/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon