Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach świętuje roczek. Statystyki robią wrażenie

Placówka z naszego miasta rok temu otworzyła swoje drzwi przed pacjentami. Od tego czasu jej pracownicy udzielili tysięcy porad. W planie jest dalszy rozwój działalności.

Centrum Zdrowia Psychicznego podsumowuje pierwszy rok

Wczoraj, 11 lipca, odbyło się spotkanie z okazji rocznicy działania placówki przy ulicy Opolskiej 21G. Wzięli w nim udział przedstawiciele Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, kadra, samorządowcy, reprezentanci przychodni lekarskich oraz instytucji, z którymi CZP współpracuje.

- Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu pracowników, oba Centra dynamicznie się rozwijają i udzielają świadczenia na coraz wyższym poziomie dla nieustannie rosnącej liczby pacjentów. Statystyki jasno wskazują, że takie ośrodki zdrowia psychicznego, jak nasze CZP, są niezwykle potrzebne - stwierdzają przedstawiciele placówki.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży udzielono 6000 porad. Przyjęto ponad 1000 nowych pacjentów, a w ramach dziennej hospitalizacji przekroczono o 100% limit wykonania. Nie gorzej sytuacja przedstawia się w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych. Ilość świadczeń wyniosła w okresie półrocznym 4808, udzielono 1100 indywidualnych porad psychologicznych oraz aż 2400 porad lekarskich. Co więcej, jako dopełnienie oferty CZP, wykonano 200 świadczeń w ramach warsztatów rehabilitacyjnych, 88 świadczeń w ramach psychoterapii grupowej, udzielono 240 wizyt środowiskowych, 12 pacjentów objęto pomocą czynną, a 54 pacjentów leczono w Oddziale Dziennym.

- Prezes zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski podczas spotkania zapowiedział rozpoczęcie intensywnych prac w celu rozwoju już funkcjonujących komórek, czego skutkiem ma być lepsza dostępność do świadczeń medycznych udzielanych w CZP. Skierował też podziękowania w stronę całego zespołu Centrum za ogromny wysiłek włożony w jego rozwój - relacjonują pracownicy placówki.
Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstało Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Autor: Urszula Gołkowska

18/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Dzień Dziecka w tarnogórskiej porodówce

Niespodzianka dla tarnogórskiej porodówki

Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

320 000 zł na sprzęt medyczny dla tarnogórskiego szpitala

Tarnowskie góry badania

Startuje program profilaktyki zdrowotnej "Świadomy Pacjent"

Tarnowskie Góry - testy na covid, gdzie zrobić

Tarnowskie Góry i okolice. Gdzie zrobisz test na COVID-19?

Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

Nowoczesny sprzęt dla WSP

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę