Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach świętuje roczek. Statystyki robią wrażenie

Placówka z naszego miasta rok temu otworzyła swoje drzwi przed pacjentami. Od tego czasu jej pracownicy udzielili tysięcy porad. W planie jest dalszy rozwój działalności.

Centrum Zdrowia Psychicznego podsumowuje pierwszy rok

Wczoraj, 11 lipca, odbyło się spotkanie z okazji rocznicy działania placówki przy ulicy Opolskiej 21G. Wzięli w nim udział przedstawiciele Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, kadra, samorządowcy, reprezentanci przychodni lekarskich oraz instytucji, z którymi CZP współpracuje.

- Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu pracowników, oba Centra dynamicznie się rozwijają i udzielają świadczenia na coraz wyższym poziomie dla nieustannie rosnącej liczby pacjentów. Statystyki jasno wskazują, że takie ośrodki zdrowia psychicznego, jak nasze CZP, są niezwykle potrzebne - stwierdzają przedstawiciele placówki.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży udzielono 6000 porad. Przyjęto ponad 1000 nowych pacjentów, a w ramach dziennej hospitalizacji przekroczono o 100% limit wykonania. Nie gorzej sytuacja przedstawia się w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych. Ilość świadczeń wyniosła w okresie półrocznym 4808, udzielono 1100 indywidualnych porad psychologicznych oraz aż 2400 porad lekarskich. Co więcej, jako dopełnienie oferty CZP, wykonano 200 świadczeń w ramach warsztatów rehabilitacyjnych, 88 świadczeń w ramach psychoterapii grupowej, udzielono 240 wizyt środowiskowych, 12 pacjentów objęto pomocą czynną, a 54 pacjentów leczono w Oddziale Dziennym.

- Prezes zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski podczas spotkania zapowiedział rozpoczęcie intensywnych prac w celu rozwoju już funkcjonujących komórek, czego skutkiem ma być lepsza dostępność do świadczeń medycznych udzielanych w CZP. Skierował też podziękowania w stronę całego zespołu Centrum za ogromny wysiłek włożony w jego rozwój - relacjonują pracownicy placówki.
Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstało Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Autor: Urszula Gołkowska

18/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon