Challenge Gibkie Frelki i Karlusy tylko dla wytrwałych. Zbrosławice rzucają wyzwanie

W powiecie tarnogórskim miłośników aktywności fizycznej nie brakuje. Z myślą o nich Zbrosławice zaproponowały sportową akcję z atrakcyjnymi nagrodami. Jak spróbować swoich sił?

UG Zbrosławice
Zbroslawice bieg koszulka

Gibko Frelka, Gibki Karlus z gminy Zbrosławice

- Od dwóch dekad Wielobój Sołectw zachęca do ruszenia z domu i sołeckiej rywalizacji. W tym okresie zmieniło się wiele w postrzeganiu aktywności ruchowej. Świadomość zalet zdrowego trybu życia jest coraz bardziej powszechna i nie brakuje tych, dla których dzień bez sportu lub rekreacji to dzień stracony. Właśnie z myślą o nich jest nasze wyzwanie - zapowiadają urzędnicy gminni.

Na czym polega zadanie? Wszyscy zbrosławiccy sportowcy niezależnie od zaawansowania mogą powalczyć o miano Gibkiej Frelki lub Gibkiego Karlusa. 50 pierwszych osób, które pokonają wyznaczony dystans w terminie od 1 lutego do 10 grudnia, zdobywa zaszczytny tytuł. Razem z nim do uczestnika trafia koszulka z limitowanej, dedykowanej serii. Chętni mogą wybrać jedną z trzech kategorii. Dystanse wynoszą:

  • jazda na rowerze - 2500 km
  • bieganie - 1250 km
  • nordic walking - 1000 km

Jak zgłosić się do wyzwania?

Zasady są proste. W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy gminy, rozumiani jako osoby odprowadzające podatki w Zbrosławicach (fakt ten podlega weryfikacji). Chętni wysyłają formularz na adres: promocja@zbroslawice.pl. Kartę zgłoszeniową znajdziemy na stronie internetowej Urzędu Gminy. Uczestnicy zapisują treningi podejmowane w ramach wzywania w dowolnej aplikacji do tego przeznaczonej (z zapisem dystansu, daty, trasy itd.). Po uzbieraniu wystarczającej liczby kilometrów sportowcy umawiają się na wizytę w urzędzie. Na miejscu organizatorzy weryfikują łączną długość trasy, a następnie z dumą wręczają pamiątkową koszulkę. W wyzwaniu mogą także wziąć udział osoby niepełnoletnie za wcześniejszą zgodą rodziców.

Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia, celebrację dwóch dekad z Wielobojem Sołectw Gminy Zbrosławice, ale także popularyzację języka śląskiego.

Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka Lodowe srebro 2022

Może Cię zainteresować:

Lodowe Srebro 2024. Sztolnia Czarnego Pstrąga zaprasza na zimową sztafetę pływacką

Autor: Urszula Gołkowska

05/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon