Lodowe Srebro 2024. Sztolnia Czarnego Pstrąga zaprasza na zimową sztafetę pływacką

Wyścigi 30 metrów pod ziemią? Dla tarnogórzan to nic nowego. Już jutro, 6 stycznia, ruszają zapisy na wydarzenie. To coś dla miłośników morsowania i trudnych wyzwań.

Sztolnia Czarnego Pstrąga
Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka Lodowe srebro 2022

Lodowe Srebro 2024

- Serdecznie zapraszamy na sportowe, morsowe, rodzinne i towarzyskie wydarzenie dla każdego miłośnika kąpieli w zimnej wodzie! Jeśli szukacie dla siebie wyzwania, chcecie przeżyć niesamowite emocje w przepięknej podziemnej scenerii, zanurzeni w kryształowo czystej wodzie, to ta sztafeta jest właśnie dla Was!

Tak swoją pływacką imprezę reklamują organizatorzy. 17 lutego już po raz trzeci uczestnicy wydarzenia przepłyną wybrane dystanse w wodach Sztolni Czarnego Pstrąga. Obiekt UNESCO był już świadkiem niejednej turystycznej wycieczki, raftingu, floatingu czy morsowania. Kolejną atrakcją stała się cykliczna Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka Lodowe Srebro. Uczestnicy pokonują wybrany dystans: 25, 50 lub 100 m w wodzie o temperaturze 8 stopni i głębokości około 1,2 m. W wyzwaniu może wziąć udział każdy zainteresowany, kto posiada już jakieś doświadczenie w morsowaniu. Niepełnoletni muszą posiadać zgodę opiekunów. W tym roku pojawiła się także specjalna możliwość dla doświadczonych pływaków. Jest nią pokonanie odcinka o długości 600 m.

Nowa atrakcja w Sztolni Czarnego Pstrąga. Obiekt UNESCO zaprasza na floating

Tarnogórska sztafeta - przydatne informacje

Dla zawodników przewidziano 300 miejsc. Co więcej, organizatorzy zapraszają 30 dodatkowych osób do przepłynięcia dystansu 600 m. Zapisy ruszają już jutro, 6 stycznia. Formularz otworzy się o godzinie 12:00. Znajdziemy go na facebookowej stronie wydarzenia. Koszt udziału w sztafecie na krótszym dystansie to 70 zł, na dłuższym - 115 zł. Pakiet startowy zawiera pamiątkowy okolicznościowy
medal oraz certyfikat udziału w sztafecie i bon na ciepły poczęstunek. Rejestracja trwa do 9 lutego, do godziny 12:00, ale zainteresowanie wydarzeniem jest duże, dlatego warto decydować się szybciej.

Organizatorami sztafety są: MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, WOPR Tarnowskie Góry, TOSIR Sp. z o.o., Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

Sztolnia Czarnego Pstrąga: Szyb Sylwester

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Zabytkowe korytarze i ich sekrety. Dlaczego warto wybrać się do Sztolni Czarnego Pstrąga?

Autor: Urszula Gołkowska

26/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon