Chwile grozy podczas pikniku militarnego. Dziecko spadło z unoszącego się dmuchańca na asfalt

Do groźnego zdarzenia doszło podczas Tarnogórskiego Pikniku Militarnego. Podczas zabawy dziecka na dmuchańcu, na skutek silnego powiewu wiatru, atrakcja zerwała się i po kilkunastu metrach spadła na ziemię. Dziecko uderzyło o asfalt. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Podczas pikniku militarnego dziewczynka spadła z dmuchańca

Do opisanego zdarzenia doszło w niedzielę, 3 września. W godzinach popołudniowych poważnie poszkodowane została 2,5-letnia dziewczynka, które bawiła się pod opieką rodziców na dmuchańcu. Atrakcja została udostępniona podczas pikniku militarnego, który odbywał się między halą sportową a Castoramą.

- 2,5-letnie dziecko przebywało na dmuchańcu w momencie, w którym silny powiew wiatru porwał dmuchaną atrakcję w powietrze. Po kilkunastu metrach dmuchaniec opadł, a dziecko spadło na asfalt - mówi Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej komendy policji.

Dziecko na skutek zdarzenia straciło przytomność. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce przywrócili funkcje życiowe. Na miejscu po godzinie 15.00 lądował śmigłowiec LPR, którzy przetransportował dziewczynkę do szpitala w Katowicach-Ligocie. Wiadomo, że zarówno opiekunowie dziecka, jak i pracownicy obsługujący atrakcję byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Wypadek w Świerklańcu

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Świerklańcu. Kierowca zderzył się z autobusem, uciekł i zderzył się z osobówką

Autor: Redakcja TG

01/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon