Ciekawa inwestycja w Kaletach. Ochotnicza Straż Pożarna ma dostać nową remizę

Władze sąsiedniej gminy planują budowę obiektu dla OSP. Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Nowa remiza w Kaletach

Burmistrz Klaudiusz Kandzia oraz Rada Miejska zdecydowali o wybudowaniu budynku, który będzie służył strażakom ochotnikom.

- Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna dla społeczności każdej gminy jest stacjonująca na jej terenie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. To druhowie ochotnicy, najczęściej jako pierwsza służba ratownicza, niosą pomoc potrzebującym nie tylko z zakresu ochrony przeciwpożarowej mienia, ale przede wszystkim ochrony życia i zdrowia ludzkiego - stwierdzają urzędnicy.
- Nowy budynek remizy byłby wspaniałym uhonorowaniem pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście, która w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 100-lecia swej działalności - dodają.

Remiza będzie ulokowana u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach. Co już o niej wiemy?

- Będzie ona dużo większa, bardziej komfortowa, ale przede wszystkim spełniająca obecne wymogi i normy dla takich budynków. Zaprojektowano w niej m.in. cztery duże i cztery mniejsze stanowiska dla samochodów ratowniczych, magazyny na sprzęt strażacki oraz pomieszczenia socjalne - podaje Urząd Miasta.

Znamy już wizualizacje efektu końcowego. Można zobaczyć je w galerii zdjęć na końcu artykułu. Aktualnie projekt oczekuje na uzyskanie pozwolenia na budowę. Dokumenty zostały złożone w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach w grudniu 2021 roku. Potrzebne na realizację inwestycji środki miasto planuje pozyskać w ramach drugiego naboru do Programu "Polski Ład", a także wykorzystać pieniądze otrzymane w konkursie "Rosnąca Odporność".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon