Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy. Co nowego pojawi się w Kaletach?

Samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki temu zrealizowany zostanie kolejny turystyczny projekt.

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

„Edukacja wokół cisa Donnersmarcka"

Tak nazywa się zdanie, jakie zostało zaplanowane przez władze miasta. Infrastruktura ma za zadanie nie tylko informować turystów, ale także uatrakcyjnić jedno z bardziej znanych miejsc w Kaletach.

- W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapii, a także ciekawostki na temat sławnego cisa - opowiadają urzędnicy.

Wartość projektu wynosi ponad 21 tysięcy złotych. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 16 975,35 zł pokrywa większość kosztów. Z nowej turystycznej infrastruktury będziemy mogli skorzystać najprawdopodobniej już w listopadzie.

Nowa przyrodnicza atrakcja turystyczna w naszym powiecie. Co takiego powstanie w Kaletach?

Niedawno doposażona została także ścieżka edukacyjna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku (na zdjęciu). Warto wybrać się w to miejsce z dziećmi. Znajdują się tam sporych rozmiarów figury leśnych zwierząt oraz tablice z ich opisem. Najmłodsi z pewnością zaciekawią się drewnianymi rzeźbami.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon