Nowa przyrodnicza atrakcja turystyczna w naszym powiecie. Co takiego powstanie w Kaletach?

Władze Kalet zapowiadają utworzenie nowej ścieżki ekologicznej. Nie będzie to jednak standardowy szlak z edukacyjnymi tabliczkami...

Kalety, kładka, cis Donnersmarcka

Spacer nad ziemią

Urząd Miasta poinformował o zakończeniu prac dotyczących pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody. Działania dotyczyły między innymi znanego Cisa Donnersmarcka, znajdującego się w leśnictwie Jędrysek.

- Ten wiekowy cis jest jednym z najstarszych drzew województwa śląskiego. Jest też wspaniałym pomnikiem przyrody i nieocenioną lekcją historii naszych rodzimych terenów, którą warto się chwalić i o nią dbać - opowiadają urzędnicy.

Za niedługo w Kaletach ma powstać ścieżka edukacyjna. Turyści będą mogli przejść trasę nie dotykając stopami ziemi. Przy drzewie zostanie zamontowana specjalna kładka w postaci pętli.

- Forma pomostu jako ścieżki będzie nie tylko ciekawsza i atrakcyjniejsza dla zwiedzających, ale przede wszystkim bezpieczniejsza dla samego pomnika przyrody - tłumaczą urzędnicy.

Pojawią się także tablice informacyjne oraz ogrodzenie chroniące wiekowy cis. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zatwierdziło już projekt budowlany ścieżki. Władze Kalet zapowiadają, że wkrótce zostaną podjęte kroki w celu wyłonienia wykonawcy zadania. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową atrakcję będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku.

Słynącą z rozległych lasów miejscowość warto odwiedzić na rowerach. Więcej informacji na temat kolarskiej infrastruktury można przeczytać TUTAJ. Przejażdżka z pewnością zyska na atrakcyjności, jeśli połączymy ją z wypoczynkiem nad Zalewem Zielona.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon