Club Dance TG rozpoczął pierwsze zajęcia. Roztańczeni seniorzy podbijają parkiet

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zainicjowało koleją odsłonę lekcji tańca dla starszych kursantów. Wolne miejsca rozeszły się błyskawicznie.

Club Dance TG 2022

Po sukcesie pierwszej i drugiej edycji warsztatów pod nazwą "Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej" tarnogórska organizacja postanowiła wykorzystać potencjał i entuzjazm uczestników. W tym roku zaprosiła zainteresowanych na zajęcia "Club Dance TG". Co ważne, lekcje odbywają się bezpłatnie.

- Zajęcia club dance to połączenie elementów gimnastyki, fitnessu oraz tańca. Zajęcia mają na celu poprawę koordynacji ruchowej uczestników, a także ich sprawności fizycznej. Każde zajęcia składają się z dwóch części, w pierwszej jest to ogólnorozwojowa rozgrzewka oraz układy taneczne, a w drugiej specjalizacja taka jak: step, gumy, hantle, tabata - opowiadają członkowie TSO.

Tegoroczną edycję warsztatów prowadzi Wiktoria Kliś ze Studia Tańca MK. Lekcje odbywają się w siedzibie studia na Osadzie Jana.

- Przed nami wiele pozytywnych emocji i solidna porcja endorfin! Jesteśmy przekonani, że zajęcia prowadzone przez Wiktorię Kliś przypadną Państwu do gustu i spotkamy się jeszcze nie raz podczas realizacji tanecznych projektów TSO - stwierdzają twórcy przedsięwzięcia.

Zapisy na zajęcia otwarto 4 maja. O sukcesie akcji świadczyć może fakt, że już po 10 minutach skończyły się wolne miejsca. Chętnych nie brakowało. Pierwsza lekcja miała miejsce w miniony poniedziałek, 9 maja.

- Niezwykle cieszymy się widząc osoby, które w naszych zajęciach biorą udział już po raz trzeci! Cieszymy się równie mocno widząc także nowe twarze - opowiadają przedstawiciele TSO.

O innej inicjatywie związanej z tarnogórskimi seniorami można przeczytać w poniższym artykule.

Kulturalne Centrum Zabaw w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnogórscy seniorzy dla najmłodszych, czyli międzykulturowa integracja przy muzyce

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon