Co dalej z tarnogórskimi poradniami? Barbara Dziuk z kolejną konferencją, prezes szpitala z kontrą

W Tarnowskich Górach głośnym tematem stały się przenosiny poradni przy ulicy Opolskiej do siedziby WSP. Posłanka Dziuk zorganizowała w tej kwestii spotkanie, podczas którego sprzeciwiała się zmianom. Niedawno ukazał się również komunikat samego prezesa placówki Sebastiana Grabowskiego.

WSP Tarnowskie Góry
Tg poradnie

Kontrowersje wokół przenosin

Tarnogórzanie żyją tym tematem już od poprzedniego miesiąca. Wtedy to odbyła się pierwsza konferencja prasowa w sprawie przeniesienia przychodni w Tarnowskich Górach przy ulicy Opolskiej. Miałyby one funkcjonować w nowym miejscu, a mianowicie przy siedzibie szpitala przy ul. Pyskowickiej. Podczas spotkania pod koniec września posłanka Dziuk opowiedziała się przeciwko takiemu rozwiązaniu. Do zarzutów parlamentarzystki odniósł się prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Sebastian Grabowski argumentował, że zmiana wynika z przepisów, które kilka lat temu wprowadził rząd.

Barbara Dziuk protestuje przeciwko likwidacji przychodni. Reformę szpitalnictwa wcześniej uchwalił rząd

Kolejna konferencja, kolejne zapewnienia

Nie minęło wiele czasu, a w Tarnowskich Górach odbyło się kolejne spotkanie dotyczące losów poradni. 14 października Barbara Dziuk brała udział w konferencji na terenie Poradni Specjalistycznych przy ul. Opolskiej. Jak podaje portal Tarnowskie Góry Nasze Miasto, posłanka otrzymała dwa listy od Starosty Powiatowego oraz prezesa WSP, jednak - jak twierdziła - pisma nie odpowiadały na jej pytania dotyczące zarządzania placówką.

Parlamentarzystka miała także stwierdzić, że nie istnieje żaden dostęp do opracowanego planu naprawczego dla placówki. Zapowiedziała też, iż w przypadku braku działań Zarządu Powiatu będzie się starać u Ministerstwa Zdrowia oraz podległych mu organów o przeprowadzenie kontroli w WSP.

Prezes szpitala: "Deklaruję swoją gotowość do spotkania i merytorycznej dyskusji"

Wczoraj, 17 października, ukazała się odpowiedź Sebastiana Grabowskiego. Prezes stwierdził, że nie może pozostać obojętny wobec zarzutów, jakie padły wobec niego podczas piątkowej konferencji:

Sebastian Grabowski zaznacza, że z jego strony niejednokrotnie kierowane były zaproszenia do wspólnych rozmów. Stwierdza, że o przenosinach zostali poinformowani ordynatorzy, kierownik poradni oraz personel. Co w takim razie dalej z placówką? W komunikacie prezesa szpitala czytamy:

Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

Ruszyło Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jakie wnioski po wakacjach?

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon