Ruszyło Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jakie wnioski po wakacjach?

Za nami dwa pierwsze miesiące funkcjonowania centrum. Pracownicy placówki podsumowują ten czas. Jak stwierdzają, cieszy ich, że mogą pomóc pacjentom, z drugiej strony dostrzegają jednak, iż zapotrzebowanie na tego typu wsparcie jest duże.

WSP
Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Tarnowskich Górach

4 lipca Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. otwarł w naszym mieście nowy punkt. Obejmie on opieką psychologiczną i psychiatryczną rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także młodzież do 21 roku życia. Centrum mieści się przy ul. Opolskiej 21. Jakie wsparcie można tam otrzymać?

- Oferujemy specjalistyczną pomoc w szerokim zakresie problemów psychologicznych i psychiatrycznych m.in. zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń zachowania i emocjonalnych oraz trudności szkolnych – opowiadają przedstawiciele WSP. - W ramach naszego Centrum możliwa będzie diagnoza psychiatryczna i psychologiczna zgłaszanych trudności, leczenie psychiatryczne, jak również wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Specjaliści będą ściśle współpracować z najbliższym środowiskiem.

Zainteresowanych pomocą nie brakuje

Od otwarcia punktu minęły dwa miesiące. Jak stwierdza Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Magdalena Jarząb, oferta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów.

- W ramach Centrum została rozszerzona również oferta Poradni dla Dzieci i Młodzieży, mamy nowy zespół lekarzy, psychologów i psychoterapeutów, co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem przyszłych pacjentów, a nasze terminarze błyskawicznie zapełniły się nowymi kontaktami. Z jednej strony bardzo nas cieszy, że możemy zaproponować możliwie szybką ambulatoryjną pomoc, druga strona pokazuje jednak, jak wciąż bardzo duża jest potrzeba i poszukiwanie różnych form wsparcia w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży - stwierdza.

W placówce prowadzona jest diagnostyka psychiatryczna, psychologiczna i seksuologiczna. Skorzystać można także ze spotkań terapeutycznych w trybie indywidualnym, grupowym i konsultacji rodzinnych. W ramach centrum działa też Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny.

- Jesteśmy świadomi, że przed nami jeszcze wiele pracy, aby ośrodek nieustannie się rozwijał i był wiodącą placówką w obszarze naszego działania - zapowiada Magdalena Jarząb. - Cieszymy się jednak, że już teraz możemy służyć pomocą i wsparciem, gdyż niejednokrotnie ta forma oddziaływań pozwala podjąć leczenie i terapię, unikając konieczności hospitalizacji w oddziale psychiatrycznym - dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

W Tarnowskich Górach powstało Centrum Zdrowia Psychicznego

Zniesienie obostrzeń 2022

Nowe zasady obostrzeń już od jutra. Zobacz, co się zmieni

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

POZ Tarnowskie Góry, ulica Opolska 21

Wielkie zmiany w POZ przy ulicy Opolskiej

Tarnowskie góry badania

Startuje program profilaktyki zdrowotnej "Świadomy Pacjent"