Co zrobić, by wakacje były bezpieczne? Tarnogórscy medycy mają kilka wskazówek dla rodziców

Trwa pierwszy tydzień letniego wypoczynku. Maluchy spędzają go w wielu różnych miejscach. Są jednak pewne uniwersalne zasady bezpieczeństwa, o których warto pamiętać. Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego przypominają o podstawowych wskazówkach.

Tarnowskie gory wakacje 2024

Jak zadbać o dzieci w wakacje?

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy opublikował krótkie nagranie z poradami dla rodziców. Personel tarnogórskiej placówki wyjaśnia, jak zadbać o najmłodszych w czasie upału czy podczas wizyty w lokalu.

- Choć filmik pokazywaliśmy Wam już w ubiegłym roku, to porady w nim zawarte nie mają daty ważności! Wysłuchajcie, co ma do powiedzenia personel naszego oddziału pediatrycznego i przekażcie ten film dalej! Życzymy wszystkim (a przede wszystkim dzieciom!) radosnych i bezpiecznych wakacji! - stwierdzają medycy.

Policjanci doradzają

Do wskazówek medyków warto dodać także przestrogi śląskich funkcjonariuszy. Oni również apelują o rozwagę, ostrożność i przestrzeganie zasad podczas urlopowego czasu.

- Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą będą czuwali policjanci z prewencji. Patrole piesze, konne oraz przewodnicy z psami służbowymi. W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" mundurowi będą zwracali uwagę na to, w jaki sposób korzystamy z kąpielisk wodnych i czy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku - informują śląscy funkcjonariusze.

Rodzicom zalecają poświęcanie czasu i zainteresowania najmłodszym (co wcale nie jest takie oczywiste). Warto sensownie zorganizować dzieciom wolny czas. Dobrze sprawdzić, czy miejsce, gdzie bawi się nasz podopieczny, jest bezpieczne. Można też porozmawiać o ostrożności w pobliżu wody, ruchliwych ulic, wobec obcych osób czy co robić w przypadku zgubienia się. To może pomóc uniknąć wielu groźnych czy nieprzyjemnych sytuacji.

Kurtyna wodna na rynku

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry przygotowują się na upały. Na rynku pojawiła się kurtyna wodna

Autor: Urszula Gołkowska

20/06/2024

Kurtyna wodna na rynku

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry przygotowują się na upały. Na rynku pojawiła się kurtyna wodna

Autor: Urszula Gołkowska

20/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon