Czas szykować korony i przebrania. Orszak Trzech Króli 2023 w Miasteczku Śląskim

Przed nami kolejna edycja pochodu, jaki od lat odbywa się w Miasteczku Śląskim. Towarzyszy mu konkurs dla małych i dużych gości.

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim
Pochód Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Orszak Trzech Króli 2023

6 stycznia w wielu miastach naszego kraju na ulicach pojawią się barwne pochody. Z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego, nazywanej także Świętem Trzech Króli, młodsi i starsi mieszkańcy razem z Mędrcami ze Wschodu udają się do stajenki na wspólne kolędowanie. Wydarzenie odbędzie się także w Miasteczku Śląskim.

W piątek 6 stycznia o godzinie 11:00 rozpocznie się Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po nabożeństwie orszak wyruszy z pobliskiego parkingu. Około 12:30 uczestnicy dotrą do Parku Rubina. Tam odbędzie się familijne świętowanie z kolędami i ciepłym poczęstunkiem. Organizatorzy zapraszają do przyniesienia tematycznych przebrań.

Korona na Orszak Trzech Króli

Miejski Ośrodek Kultury organizuje konkurs na najładniejszą koronę. Jak wziąć udział? Wystarczy własnoręcznie przygotować wyjątkową dekorację i zrobić sobie z nią zdjęcie. Do 31 grudnia fotografię należy przesłać na adres promocja@mok.miasteczko-slaskie.pl razem z formularzem dostępnym na stronie internetowej MOK-u.

Wyniki poznamy 5 stycznia. Nagrody przyznane zostaną w kategoriach:

  • dzieci do 6 lat
  • dzieci w wieku 7-10 lat
  • dzieci w wieku 11-14 lat
  • młodzież powyżej 15 lat i osoby dorosłe

Jury oceniać będzie oryginalność pomysłu, ciekawą scenografię, charakteryzację, estetykę wykonania i związek z tematem konkursu. Laureaci otrzymają nagrody 6 stycznia podczas kolędowania w Parku Rubina.

Pochód trzech króli tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Orszak Trzech Króli 2023 w Tarnowskich Górach. Jaką trasą przejdzie tym razem?

Autor: Urszula Gołkowska

20/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon