Czas wyjść na parkiet. Club Dance dla seniorów w Tarnowskich Górach powraca

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie ogłosiło kolejną edycję zajęć dla tarnogórzan. Lista zapisów zamknęła się błyskawicznie.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie
Dance club tg 2023

Club Dance TG 2023

Jaki wiek jest najlepszy na taniec? Każdy! Po raz drugi udowodnią to uczestnicy zajęć realizowanych w ramach projektu "Club Dance TG - Bezpłatne zajęcia taneczne dla Seniorów 2". W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja tego przedsięwzięcia i cieszyła się niemałą popularnością. Tak było również tym razem. Zapisy otwarto 1 kwietnia i tego samego dnia je zamknięto z powodu ograniczonej liczby miejsc.

Seniorzy, którym udało się zgłosić chęć udziału, będą mogli raz w tygodniu ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Miejscem spotkań zostało Studiu Tańca MK na Osadzie Jana. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 20 kwietnia.

To nie pierwszy tego typu projekt, którego realizacji podjęło się Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. Przypomnijmy, że już w 2021 roku zorganizowano zajęcia z cyklu "Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej". Chętnych nie brakowało, dlatego też nie poprzestano na jednej edycji. W 2022 roku zainicjowano także spotkania Club Dance TG.

Taniec to świetna forma aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku i z różnymi umiejętnościami sportowymi. Nie jest tak wymagający jak inne dyscypliny (bieganie czy gry zespołowe), nie potrzebujemy też specjalnego stroju czy sprzętów. Tańczenie pozwala w przyjemny sposób zadbać o kondycję, odporność oraz koordynację ruchową. Wpływa również na nasze lepsze samopoczucie i może wzmocnić pewność siebie. Nie wspominając już oczywiście o nowych znajomościach, jakie często zawierane są na parkiecie.

UTW z Tarnowskich Gór na nowej scenie

Może Cię zainteresować:

Tarnogórskie seniorki podbiły kolejną scenę. Tym razem zaprezentowały światu "Jamesa Bonda"

Autor: Urszula Gołkowska

18/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry kurs tańca seniorzy 2023

Kolejna edycja kursu tańca dla seniorów w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry teraz i dawniej II

Już niebawem premiera "Tarnowskie Góry teraz i dawniej II"

Serial tarnowskie góry

Ruszają zdjęcia do nowego tarnogórskiego serialu

Serial tarnowskie góry teraz i dawniej

Drugi sezon tarnogórskiego serialu powraca

Tarnowskie Góry bezpłatne zajęcia dla seniorów

Seniorze wyjdź z domu na Silver City Fitness!

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Powstał serial o tarnogórskich seniorach

Tarnowskie Góry - bezpłatne zajęcia dla seniorów

"Roztańczeni seniorzy" powracają. Niedługo ruszają zapisy