Czy Tarnowskie Góry będą sprzedawać węgiel mieszkańcom? To zależy od nich samych

Urząd Miasta zastanawia się, czy dołączyć do rządowego programu dystrybuowania węgla. W podjęciu decyzji ma pomóc ankieta wypełniona przez zainteresowanych mieszkańców.

Tarnowskie góry węgiel

Czy Tarnowskie Góry będą sprzedawać węgiel?

Kolejne miasta deklarują chęć udziału w rządowym programie. Tarnowskie Góry mogą się stać jednym z nich. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do wypełnienia formularza, który pomoże poznać zainteresowanie tą opcją.

- Sejm przegłosował tzw. ustawę węglową (Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe). Wynika z niej, że zainteresowane gminy będą mogły do 30 kwietnia przyszłego roku kupować węgiel, który następnie sprzedadzą swoim mieszkańcom - przekazuje burmistrz Arkadiusz Czech.
- Chcemy oszacować, ilu mieszkańców posiadających w swoich gospodarstwach zgłoszone do rejestru kotły węglowe, jest zainteresowanych zakupem ekogroszku, groszku, kostki, miału (w tym sezonie dopuszczony do użytku) - dodaje.

Przypomnijmy, że z oferty skorzystać mogą gospodarstwa, którym przysługuje dodatek węglowy. Węgiel sprzedawany będzie w cenie do 2 000 złotych za tonę.

Jak wypełnić ankietę?

Zainteresowani zakupem za pośrednictwem miasta mogą proszeni są o wypełnienie specjalnego formularza. Potrzebne będą następujące informacje: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, ilość oraz rodzaj węgla niezbędna do ogrzania domu lub mieszkania do końca kwietnia 2023 roku i zainteresowanie określą ilością węgla.

Ankietę znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta, a także w budynkach urzędu przy Rynku 4 i ul. Sienkiewicza 2. Do 31 października wypełnione formularze należy:

  • wrzucić do urny w tarnogórskim Urzędzie Miejskim przy Rynku 4 lub przy ul. Sienkiewicza 2 w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałek w godz. 7:30-17:00, od wtorku do piątku w godz. 7:30-15:30
  • przesłać mailem na adres: ekodoradca@tarnowskiegory.pl
  • przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski, Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry
- Dodatkowe informacje można uzyskać u Ekodoradcy, Urząd Miejski przy ul. Sienkiewicza 2, pok. nr 74 lub telefonicznie pod nr. 32 39 33 649 - dodają urzędnicy.
Kalety sprzedają węgiel

Może Cię zainteresować:

Kalety będą sprzedawać węgiel. Miasto czeka na zgłoszenia od chętnych do jutra

Autor: Urszula Gołkowska

24/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon