Darmowe sadzonki czekają na nowych właścicieli w Tarnowskich Górach. Jak je odebrać?

W naszym mieście można łatwo zdobyć małe drzewko czy krzew do zasadzenia w swoim ogrodzie. Wystarczy tylko zgłosić się do programu lub przynieść elektrośmieci.

Tarnogórskie Święto Drzewa

Urząd Miasta zaprasza na obchody trzynastej edycji tego dnia. W najbliższy poniedziałek, 30 października, na rynku będą rozdawane sadzonki drzew i krzewów. Może je otrzymać każdy zainteresowany. Należy jedynie przynieść z sobą zużyte baterie, stary telefon komórkowy lub drobny sprzęt AGD. Akcja rusza od godziny 14:00.

Mieszkańcy sadzą Piękną z Rept

Nie zapominajmy, że jednocześnie trwa także akcja Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Organizacja rozdaje bezpłatne sadzonki mieszkańcom do 20. roku życia. Dzięki temu w inicjatywę mogą zaangażować się dzieci i młodzież razem ze starszymi pomocnikami.

- Każde posadzone w ramach projektu drzewo otrzyma etykietę z informacją o osobie, która je posadziła. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa. Stworzymy także interaktywną mapę drzew posadzonych przez mieszkańców Tarnowskich Gór i przeprowadzimy akcję edukacyjną przybliżającą znaczenie drzew dla ekosystemu naszego miasta - tłumaczą przedstawiciele TSO.

Zainteresowani akcją skontaktują się z organizatorami telefonicznie (530 255 224) lub mailowo (kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl). Niedawno tarnogórzanie mieli szansę na zdobycie sadzonek lokalnej odmiany jabłoni - Pięknej z Rept. Te jednak rozeszły się błyskawicznie. Pięć roślinek zostało zasadzonych na terenie Parku Repeckiego. To właśnie w tym miejscu wyhodowano tarnogórską odmianę tego drzewa. Na mieszkańców, którzy chcieliby jeszcze przygarnąć nową sadzonkę, czekają następujące propozycje: nektaryna, brzoskwinie, czereśnie, śliwy, grusze, morwa biała, leszczyna czy platan.

Tarnogórzanie sadzą drzewa 7

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach trwa akcja "Adoptuj drzewo". Jej postępy zobaczymy na specjalnej mapie

Autor: Urszula Gołkowska

05/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon