W Tarnowskich Górach trwa akcja "Adoptuj drzewo". Jej postępy zobaczymy na specjalnej mapie

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zamierza posadzić w naszym mieście 200 nowych roślin. Do dołączenia do inicjatywy zaprasza młodych mieszkańców. Efekty prac zobaczymy na interaktywnej mapie.

TSO
Tarnogórzanie sadzą drzewa 7

"Adoptuj Drzewo - Na ratunek tarnogórskiej przyrodzie"

W naszym mieście realizowany jest projekt współfinansowany przez Fundację Santander Bank Polska. W ramach akcji zainteresowani mogą odebrać bezpłatnie sadzonkę drzewa i posadzić ją na swojej działce. Co ważne, do działania trzeba zaangażować dzieci do 20. roku życia.

- Sadząc drzewa uczymy najmłodszych odpowiedzialności i przypominamy, jak ważna jest przyroda dla zdrowia i życia każdego tarnogórzanina - stwierdzają organizatorzy przedsięwzięcia.

Uczestnicy zasadzili już nowe drzewka przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Kolejne sadzonki pojawiają się w prywatnych ogrodach oraz działkach w Starych Tarnowicach, Sowicach czy na Osadzie Jana. Zaangażowani mieszkańcy zaprezentowali swoje nowe roślinki i uwiecznili je na fotografiach.

Młodzi tarnogórzanie sadzą młode sadzonki. W naszym mieście pojawi się 200 nowych drzew

W ramach projektu powstała specjalna mapa internetowa. Dzięki niej zobaczymy, gdzie znajdują się posadzone rośliny. Możemy także przeczytać, kto i kiedy się nimi zaopiekował. Mapa jest dostępna na stronie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego.

Chętni wciąż mogą włączyć się w ekologiczną akcję. Wystarczy skontaktować się z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim, dzwoniąc pod numerem telefonu: 530 255 224 lub wysyłając wiadomość na adres: kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl. Członkowie TSO będą także promować akcję podczas Eco Targu, jaki odbędzie się już dziś, 5 sierpnia, w Starej Stajni u Wojtachy.

Eko targ tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Dobra wiadomość dla miłośników lokalnych produktów. Zbliża się Tarnogórski Eco Targ 2023

Autor: Urszula Gołkowska

02/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon