Dni Radzionkowa 2022. Znamy już cały program! Kto w tym roku wystąpi na scenie?

Już za niedługo w naszym powiecie odbędzie się trzydniowa impreza, w której udział wezmą z pewnością nie tylko mieszkańcy. Jakie atrakcje muzyczne czekają na gości?

UM Radzionków/Mały Śląsk
Dni radzionkowa 2022

Dni Radzionkowa 2022

W ostatni wtorek Urząd Miasta uchylił rąbka tajemnicy, kogo w tym roku zobaczymy na scenie. Wiemy już, że 10 czerwca przed publicznością wystąpi znany raper GrubSon. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym poprzednim artykule. Koncert popularnego muzyka wzbudził niemały entuzjazm wśród zainteresowanych, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Na kolejne dni imprezy również zaplanowano ciekawe punkty programu.

11 czerwca, sobota

Tematem przewodnim będzie muzyka folkowa. W regionalne klimaty uczestników wprowadzi Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary-Julian".

- Wykona utwory zaczerpnięte z dorobku muzycznego lokalnych i zagranicznych kompozytorów - zapowiadają organizatorzy imprezy.

Następnie gości czeka występ zespołu REDLIN.

- Ich koncerty to folkowe podróże po miejscach, w których muzyka od wieków jest autentycznie bliska ludziom.

Gwiazdą wieczoru z kolei będzie grupa BRAThANKI.

- Przeboje "Czerwone korale", "W kinie w Lublinie" czy "Za wielkim morzem Ty" gwarantują, że podczas XIV Dni Radzionkowa zabawa będzie przednia.

12 czerwca, niedziela

Świętowanie ostatniego dnia wydarzenia rozpoczną występy młodych artystów kształcących swoje talenty w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury - w filii w Radzionkowie oraz Centrum Kultury Karolinka. Przed publicznością zaprezentuje się między innymi Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

Następnie scenę przejmie duet Jolanta i Jacek Kierok, którzy wykonają śląskie utwory biesiadne. Tuż po nich Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta zaprasza na program "Tribute to Zbigniew Wodecki". Goście będą mogli przypomnieć sobie piosenki znanego wszystkim muzyka.

Wieczór i całe Dni Radzionkowa zakończy występ w wykonaniu Kabaretu Rak. Jak zapowiadają organizatorzy, Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek przygotowują specjalny program dla mieszkańców Radzionkowa.

Tarnowskie Góry noc muzeów

Może Cię zainteresować:

Noc Muzeów 2022 w Tarnowskich Górach. Jakie atrakcje czekają na gości? Zobacz plan imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

09/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon