Do centrum na spektakl! Kolejna edycja Teatralnego Parkowania

Przed nami kolejna odsłona serii spotkań ze sztuką w plenerze. Góry Kultury zapraszają na swój najbardziej rozpoznawalny projekt. W tym roku startuje on w pierwszy weekend lipca.

Urszula Gołkowska
Teatralne Parkowanie: "Odkrywcy"

Teatralne Parkowanie 2023

Na tę wiadomość z pewnością czekało wielu miłośników wakacyjnej akcji. Od lat Góry Kultury organizują Teatralne Parkowanie, czyli cykl przedstawień odbywających się w zielonej przestrzeni centrum. Spektakle mają miejsce w Parku Miejskim. W repertuarze coś dla siebie znajdą zarówno wymagający odbiorcy, jaki i mali odkrywcy teatru. Co ważne, udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

- Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy. Inicjatywa ta rozszerza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Tarnowskie Góry. Brak jest bowiem podobnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kulturalne w mieście. Poprzez organizację spektakli teatralnych w przestrzeni Parku Miejskiego, pragniemy nadać temu miejscu kulturalnego charakteru oraz rozszerzyć jego dotychczasowe wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) o nową propozycją aktywności - stwierdzają inicjatorzy przedsięwzięcia.

W tym sezonie akcję zainauguruje przedstawienie dla najmłodszych. Dzieci z rodzicami mogą wybrać się na "Stworzonka z domowego zakątka" już 2 lipca (niedziela) o godzinie 15:00. Przed publicznością wystąpi grupa Niespasowani.

- W przedstawieniu nie zabraknie kolorów, dźwięków i emocji! Będzie zabawnie, intrygująco, a nawet trochę groźnie... Czeka Was plotkowanie, polowanie, a może i bitwa! Cytując tajemniczego Narratora spektaklu: "...historia, którą zobaczycie, wydarzyła i wydarza się tak naprawdę codziennie w Waszych domach. Myślicie, że tylko wy jesteście mieszkańcami swoich pokoi? Wasz dom to tak naprawdę wielki, ogromny świat... malutkich, często niezauważalnych istot" - zapowiadają członkowie Gór Kultury.

Plan Teatralnego Parkowania

To oczywiście dopiero początek! Od lipca do sierpnia czeka nas siedem spotkań z teatrem w Parku Miejskim. Znamy już program tegorocznych spektakli:

  • 2.07, godz. 15:00 - Teatr Niespasowani "Stworzonka z domowego zakątka" (dla dzieci)
  • 9.07, godz. 21:00 - Teatr Off Road "Pod Kolor"
  • 29.07, godz. 21:00 - Teatr Fuzja "Nieproszeni"
  • 30.07, godz. 12:00 - Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia"
  • 6.08, godz. 15:00 - Kapela Odloty "Dawne zabawki ludowe" (dla dzieci)
  • 12.08, godz. 15:00 - Bence Sarkadi "The Budapest Marionettes" (dla dzieci)
  • 19.08, godz. 21:00 - Lwowski Teatr Woskresinnia „Ukraina. Testament Szewczenko"
Tarnowskie góry gra miejska

Może Cię zainteresować:

Dla miłośników podchodów. Gra miejska śladami wojsk brytyjskich w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon