Do Katowic nie dojedziemy pociągiem. Ruszają roboty na trasie Chorzów Batory – Nakło Śląskie

Koleje Śląskie zapowiadają tymczasowe zmiany w obsłudze pasażerów. Zmiany wejdą w życie od najbliższej niedzieli.

Śląskie. Pozytywna energia
Remont linii Tarnowskie Góry - Katowice

Komunikacja zastępcza z Tarnowskich Gór do Katowic

13 marca rozpoczną się prace modernizacyjne linii kolejowej nr 131 na odcinku z Nakła Śląskiego do Chorzowa Batorego. Działania koordynuje spółka PKP PLK. Planowany czas trwania robót to dwa lata. Z tego powodu osoby podróżujące między Tarnowskimi Górami a Katowicami będą musiały skorzystać z transportu autobusowego.

Oprócz znanej mieszkańcom naszego miasta linii M3 (dawne 820) na ulice wyjadą także kolejne pojazdy. Nowe linie to S8 i S80. Pierwsza z nich będzie realizowała bezpośrednie kursy pomiędzy dworcem autobusowym w Tarnowskich Górach, a dworcem w Katowicach. Druga obsłuży także dodatkowe przystanki:

  • Nakło Śląskie
  • Radzionków Dworzec PKP
  • Rojca Centrum Przesiadkowe
  • Dąbrowa Miejska
  • Bytom Karb
  • Bytom Dworzec
  • Chorzów Stabika
  • Chorzów Nowa
  • Chorzów Rynek/ Estakada
Informacje dotyczące szczegółów funkcjonowania komunikacji zastępczej i lokalizacji przystanków zostały przekazane wszystkim samorządom na trasie z Lublińca do Katowic. Pasażerowie znajdą je również na dworcach i na naszej stronie www. Informacji udziela również całodobowa infolinia dostępna pod numerem telefonu: 32 428 88 88 – informuje Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Co ważne, na odcinku z Tarnowskich Gór do Katowic pasażerowie posiadający ważny bilet kolejowy Kolei Śląskich będą mogli skorzystać nie tylko ze wspominanej zastępczej komunikacji autobusowej, ale także z linii M3 oraz T40.

Na odcinku z Lublińca do Tarnowskich Gór składy Kolei Śląskich będą kursowały bez zmian.

Jak zaznaczają przedstawiciele Kolei Śląskich, modernizacja linii 131 to aktualnie jeden z największych projektów kolejowych w kraju.

- Na odcinku z Nakła Śląskiego do Chorzowa obejmuje wymianę torów i sieci trakcyjnej na odcinku ponad 23 kilometrów, przebudowę pięciu stacji (Chorzów Miasto, Chorzów Stary, Bytom, Bytom Karb, Radzionków) i dwóch przystanków (Bytom Północ i Radzionków Rojca) oraz budowę jednego nowego przystanku (Chorzów Uniwersytet) - opowiadają.

Prace na linii kolejowej Zawiercie - Tarnowskie Góry trwają. Co nowego już się pojawiło?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon