Dobra wiadomość dla tarnogórskich seniorów. Powrócą bezpłatne zajęcia taneczne

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie (TSO) zapowiada dwa nowe projekty. Jeden z nich dotyczy zajęć dla seniorów, tematem drugiego będą lokalni rękodzielnicy.

TSO
Tarnowskie Góry zajęcia taneczne

Club Dance TG

Tarnogórska organizacja otrzymała dotację od Starostwa Powiatowego. Środki zostaną wykorzystane na realizację dwóch przedsięwzięć. Z pierwszego będą mogli skorzystać seniorzy. W zeszłym roku dużą popularnością cieszyły się zajęcia pod nazwą "Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej". Tym razem spotkania będą mieć bardziej rozbudowaną formułę, ale - co ważne - uczestnicy także skorzystają z nich nieodpłatnie.

- Zajęcia club dance to połączenie elementów gimnastyki, fitnessu oraz tańca. Zajęcia mają na celu poprawę koordynacji ruchowej uczestników, a także ich sprawności fizycznej. Każde zajęcia składają się z dwóch części, w pierwszej jest to ogólnorozwojowa rozgrzewka oraz układy taneczne, a w drugiej specjalizacja taka jak: step, gumy, hantle, tabata - opowiadają członkowie TSO.

Z pewnością w nieodległej przyszłości dowiemy się więcej na temat szczegółów zajęć i zapisów.

Film dokumentalny "Made in Tarnowskie Góry"

Nasze miasto znane jest z dużej ilości artystów i rękodzielników. Tym ostatnim dedykowana będzie nowa produkcja. TSO planuje nakręcić godzinny dokument o rękodzielnikach z powiatu tarnogórskiego.

- Realizując ten materiał postaramy się ocenić skalę występowania zjawiska, jakim jest "rękodzieło artystyczne" na terenie powiatu oraz ocenić jego przyszłościowy potencjał jako "produktu regionalnego" bądź całej gamy „produktów regionalnych” - zapowiadają inicjatorzy projektu.

Warto przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku TSO zaprezentowało miniserial na temat tarnogórskich seniorów i ich pasji. Wszystkie odcinki "Tarnowskich Gór teraz i dawniej" dostępne są na platformie YouTube.

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Może Cię zainteresować:

Powstał serial o tarnogórskich seniorach. Gdzie można go obejrzeć?

Autor: Urszula Gołkowska

17/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon