Powstał serial o tarnogórskich seniorach. Gdzie można go obejrzeć?

Dziś odbyła się premiera wyjątkowej produkcji. Jako główni bohaterowie o swoich pasjach, talentach i pomysłach na niebanalne spędzanie wolnego czasu opowiedzieli mieszkańcy naszego miasta.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie
"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

„Tarnowskie Góry teraz i dawniej”

Dziś, 17 grudnia, kiedy użytkownicy Netflixa czekają na rozpoczęcie weekendu i maraton drugiego sezonu „Wiedźmina”, nasze miasto cieszy się swoją własną premierą. Projekt zrealizowany przez tarnogórzan o tarnogórzanach i dla tarnogórzan został zaprezentowany szerokiej publiczności. Po godzinie 11:00 odbyła się premiera serialu.

Już w październiku rozpoczęto poszukiwanie seniorów chcących stanąć przed kamerą i opowiedzieć o aktywnym życiu na emeryturze. Casting odbył się na początku listopada. Chętnych nie brakowało.

Za nami casting do serialu "Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Następnie ruszyły zdjęcia do serialu. Powstały cztery odcinki - każdy z nich opowiada o innym seniorze i jego pasjach. Pojawiło się i pszczelarstwo, i taniec, a nawet... morsowanie! Na nagraniach zobaczymy Marię Kołodziej, Teresę Szydłowską, Andrzeja Pawełczyka i Benedykta Gołombka.

Gdzie zobaczyć serial?

Nagrania będą dostępne na facebookowym profilu Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego, którego członkowie zainicjowali przedsięwzięcie. Pierwszy odcinek serialu możemy zobaczyć już dziś. Projekt współfinansowała Fundacja Wspólnota Pokoleń i Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Filmy można obejrzeć też w serwisie YouTube. Oto pierwszy odcinek:

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon