Dobra wiadomość w sprawie tarnogórskich podcieni. Mają ruszyć prace poprawkowe

Urząd Miasta przekazał odpowiedź zarządców zabytkowych budynków. Prace związane z remontem podcieni zostaną wznowione. Co dokładnie udało się ustalić?

Tarnowskie Góry podcienia

Podcienia do poprawki

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku zakończyła się inwestycja związana z odnowieniem tarnogórskiej atrakcji przy rynku. Niestety nie minęło wiele czasu, a efekt końcowy zaczął rozczarowywać. Przechodząc obok podcieni bez trudu zauważyć można odpadające ze ścian warstwy. Efekt prowizorki pogłębia "uciekająca" kostka brukowa, której ubytki widoczne są po zewnętrznej część obiektu. Mieszkańcy nie kryli swoich emocji. Do ich skarg ustosunkował się Ratusz.

- Mimo że to prywatni właściciele tych kamienic wybrali i wynajęli firmę remontującą, Urząd Miejski, za zgodą radnych, przeznaczył na ten cel dotację! Dodatkowo podcienia na Rynku to wizytówka naszego miasta, miejsce lubiane przez mieszkańców i gości - stwierdzili urzędnicy.

Tarnowskie Góry. Remont zabytkowych podcieni zbliża się ku końcowi

Samorząd przekazał niemałe dofinansowanie na rzecz realizacji inwestycji. Władze miasta zapowiedziały, że wystąpią do zarządcy o złożenie wyjaśnień. Chciały, by prace przyczyniły się do faktycznego, a nie częściowego, odnowienia podcieni. Dziś, 3 lutego, Urząd Miasta przedstawił odpowiedź, jaką otrzymał na swoje zapytanie od zarządcy.

- Poinformował nas, że już "9 stycznia odbyło się spotkanie z wykonawcą, kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru w związku z pojawieniem się miejsc, w których łuszczy się farba. Ustalono, że należy na bieżąco kontrolować stan podcieni, a kiedy pogoda pozwoli, przystąpić do poprawek" - podają urzędnicy.
Tarnowskie Góry podcienia remont 2

Może Cię zainteresować:

Tarnogórskie podcienia do poprawki. Miało być pięknie, a jest frustrująco

Autor: Urszula Gołkowska

19/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon