Dobry weekend dla OSP Brynica. Druhowie oficjalnie powitali nowy pojazd

Strażacy z Miasteczka Śląskiego mają kolejny powód do dumy. To lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakupiony dzięki dotacji wóz pomoże jeszcze bardziej usprawnić pracę.

OSP Brynica
Osp brynica pojazd strazacki

Nowy pojazd dla OSP Brynica

To była dobra sobota. 3 lutego druhowie ochotnicy z Miasteczka Śląskiego oficjalnie zaprezentowali swój nabytek. Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został przeznaczony do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego.

Inwestycja była zapowiedziana już wcześniej. W grudniu 2023 roku OSP Brynica pochwaliła się zakupowymi planami. Całkowity koszt samochodu wynosił 428 000 zł. Na ten cel strażacy pozyskali dotację od Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dofinansowanie wyniosło 200 000 zł. Pozostałą część kosztów pokrył Urząd Miasta Miasteczko Śląskie.

- Za przyznane dotacje składamy serdeczne podziękowanie, za nieocenione zaangażowanie w rozwój naszej jednostki, przychylność, wielką życzliwość, zrozumienie dla naszych potrzeb i wsparcie, dzięki któremu nasza służba staje się łatwiejsza - dodają druhowie.
Osp kalety nowy samochod

Może Cię zainteresować:

Strażacy ochotnicy z Kalet dostaną nowy wóz. Miasto otrzymało na ten cel rządową dotację

Autor: Urszula Gołkowska

27/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon