Strażacy ochotnicy z Kalet dostaną nowy wóz. Miasto otrzymało na ten cel rządową dotację

Druhowie z Leśnego Zakątka Śląska będą mogli szybciej docierać w trudnodostępne miejsca. To dzięki pojazdowi, jak zostanie dla nich zakupiony. Strażacy otrzymają go jeszcze w tym roku.

zdjęcie poglądowe
Osp kalety nowy samochod

Nowy samochód dla OSP Kalety

Urząd Miasta poinformował o dotacji przekazanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Kalety otrzymały wsparcie w kwocie 100 000 zł. Radni włączyli dofinansowanie w budżet miasta. Rządowe środki zostaną przeznaczone na zakup samochodu terenowego z napędem 4x4. Posłuży on kaletańskim druhom.

- Zakup nowego pojazdu wpłynie na wzmocnienie potencjału ratowniczego jednostki OSP w Kaletach i posłuży naszym ochotnikom m.in. do działań w terenie trudnodostępnym. Mowa tu przede wszystkim o terenach leśnych, których w naszym mieście nie brakuje, a także patrolowania zbiorników wodnych w Zielonej i niesienia pomocy poszkodowanym. Samochód będzie również przydatny do transportowania łodzi, która szczególnie w sezonie turystycznym jest często wykorzystywana do zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Ochotnicy z Kalet będą mogli korzystać z nowego wozu jeszcze w tym roku. Niebawem Urząd Miasta ma rozpocząć starania o zakup pojazdu. We wrześniu kaletańska jednostka obchodziła ważny jubileusz - stulecie działalności. Z tej okazji otrzymała nowy budynek remizy. Prace nad budową obiektu trwały rok. Pod koniec wakacji strażnica została oficjalnie otwarta i udostępniona dla gości.

Otwarcie remizy w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Druhowie z Kalet doczekali się nowej remizy. W weekend można było do niej zajrzeć

Autor: Urszula Gołkowska

04/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon