Dogoterapia od marca w Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach

Placówka z naszego miasta poinformowała o nowej formie zajęć, jakie już niebawem pojawią się w jej ofercie. Małym uczestnikom spotkań towarzyszyć będzie psiak.

Dogoterapia w Tarnowskich Górach

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży coraz bardziej się rozwija. Niedawno przeprowadziło próbne warsztaty z udziałem czworonoga. Jak zapewniają organizatorzy zajęć, cieszyły się one dużym zainteresowaniem młodych uczestników. Pudel królewski Lilo okazał się niemałą atrakcją. Jak podają pracownicy Centrum, psi terapeuta stanie się częstszym gościem w placówce. Od marca do oferty wpisana zostanie dogoterapia.

- Jest jedną z form wsparcia terapeutycznego, polega na włączeniu przeszkolonego psa w proces leczenia i rehabilitacji dzieci z różnymi trudnościami emocjonalnymi - tłumaczą pracownicy CZP. - Zajęcia prowadzi profesjonalny trener psów Anna Mikołajczyk wraz z Lilo, który posiada legitymację psa terapeutycznego w Polskim Instytucie Dogoterapii - dodają.

Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży funkcjonuje w Tarnowskich Górach od 2022 roku. W placówce prowadzona jest diagnostyka psychiatryczna, psychologiczna i seksuologiczna. Skorzystać można także ze spotkań terapeutycznych w trybie indywidualnym, grupowym i konsultacji rodzinnych. W ramach centrum działa też Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny.

Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

Ruszyło Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jakie wnioski po wakacjach?

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon