Drastyczny wypadek tuż przed 18. urodzinami. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej Oliwki

To miał być jeden z najlepszych tygodni jej życia, a zamienił się w koszmar. Tuż przed najważniejszą rocznicą urodzin w wypadku zginęła bliska osoba dziewczyny, a ona sama otarła się o śmierć. Lokalna społeczność zorganizowała zrzutkę, by pomóc rodzinie Oliwii w powrocie do zdrowia.

Zbiórka dla Oliwii Grajoszek Tworóg

Tragedia na DK 11

Dramat wydarzył się 25 października. Około godziny 22:00 na odcinek drogi krajowej nr 11 w Brynku wezwano służby. Doszło tam do wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Pierwszym z pojazdów podróżowała Oliwia razem ze swoim chłopakiem. Niestety w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu. Dziewczynę udało się uratować. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Kilka dni później, 28 października, Oliwia miała obchodzić swoje 18. urodziny. Zamiast na parkiecie spędziła je w szpitalu. Nastolatka miała złamaną podstawę czaszki, kości zatokowe, żuchwę, uszkodzone kręgi szyjne i inne liczne obrażenia. Lekarze robili, co mogli, by pomóc poszkodowanej.

Akcja dla Oliwki

W gminie Tworóg, skąd pochodzi nastolatka, ruszyła zrzutka na rzecz jej rodziny. Lokalni społecznicy chcą pomóc w uzbieraniu kwoty potrzebnej do kolejnych zabiegów.

- Wczoraj [3 listopada] odbyła się operacja, która trwała 8 godzin, lekarze robili co mogli by uratować twarz Oliwki. Jednak za rekonstrukcję nosa, próbę usunięcia blizn Rodzina musi zapłacić już sama. Kto tylko jest w stanie prosimy o wspólne wsparcie tego celu - wyjaśniają.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Pozytywnej Energii z Boruszowic. Wpłaty przyjmowane są na konto organizacji. W tytule przelewu należy wpisać "pomoc dla Oliwki". Numer konta: 82 1600 1462 1879 3323 7000 0001. Zbiórka powstała także na portalu Pomagam.pl.

- Wierzymy całym sercem, że Oliwka wróci do nas i swojej rodziny, która czeka na nią w domu - dodają organizatorzy zbiórki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon