Droga rowerowa z Tarnowskich Gór nad zalew Nakło-Chechło. Jak podpisać się pod petycją?

Jest inicjatywa, by nasze miasto połączyć z popularnym zalewem poprzez infrastrukturę rowerową. Ma to związek z zaplanowaną budową obwodnicy Świerklańca. Ruszyła już zbiórka podpisów, w którą każdy zainteresowany może się włączyć.

Tarnowskie Góry Nakło-Chechło droga rowerowa

Rowerem nad Nakło-Chechło

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi konsultacje w sprawie projektu budowy obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca. W związku z tym grupa Velo Silesia zaproponowała, by przy okazji zadbać o budowę infrastruktury rowerowej. Dzięki powstaniu nowej drogi, kolarze mogliby komfortowo i bezpiecznie pokonywać trasę Tarnowskie Góry - Nakło-Chechło. Każdy, kto chciałby wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy, może to zrobić poprzez podpisanie petycji.

Jej twórcy wnioskują przede wszystkim o:

  • zwiększenie obecnego zakresu opracowania o odcinek drogi DW 908 od planowanego węzła z drogą ekspresową S 11 do początku drogi DW 908 tj. do skrzyżowania z drogą krajową DK 78 i drogą powiatową 3282 S tj. ul. Nakielską w Tarnowskich Górach
  • uwzględnienie w całym opracowaniu budowy infrastruktury rowerowej odpowiadającej "Standardom i wytycznym projektowania infrastruktury rowerowej" na całej długości planowanej inwestycji jako jej integralnej części
  • uwzględnienie w opracowaniu przejazdów rowerowych w formie tuneli, kładek rowerowych lub pieszo-rowerowych w miejscach przebiegu istniejących i planowanych szlaków rowerowych, przez które przebiegać ma projektowana inwestycja.
Projektowanie tak ważnej inwestycji drogowej jaką jest „Budowa obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78” bez uwzględnienia sformułowanych w niniejszym wniosku punktów, uniemożliwi na całe dziesięciolecia rozwój ruchu rowerowego w aspekcie komunikacyjnym, rekreacyjnym i turystycznym w północno-zachodniej części Województwa Śląskiego - czytamy w dokumencie.

Jak podpisać petycję?

Możemy to zrobić na dwa sposoby. Podpisy zbierane są do 15 czerwca między innymi w Punkcie Informacji o Mieście (Ratusz w Tarnowskich Górach). Osoby, które wolą internetowe rozwiązania, mogą skorzystać z opcji online. Do tej na stronie pod petycją podpisało się 170 osób. Pełny tekst dokumentu dostępny TUTAJ.

Obwodnica swierklaniec

Może Cię zainteresować:

Obwodnica Świerklańca i Nakła Śląskiego. Umowy projektowe już podpisane

Autor: Urszula Gołkowska

12/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon