Duże zadanie w gminie Zbrosławice. Szkołę Podstawową w Ziemięcicach czeka powiększenie

Wójt gminy Zbrosławice podpisał już umowę z wykonawcą, który zajmie się ważną dla lokalnej społeczności inwestycją. Szkoła w Ziemięcicach zostanie powiększona o nowoczesny segment. Znamy wizualizacje efektów końcowych.

Rozbudowa Szkoły w Ziemięcicach

W gminie Zbrosławice zostanie przeprowadzona duża inwestycja. Wójt Wiesław Olszewski podpisał umowę z jej wykonawcą. Za zadanie odpowiada Firma Budowlana Sikora z Nowego Targu. Wartość inwestycji to 17 799 999 zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dotacja pokryje 54,92% kosztów przedsięwzięcia, a więc 9 775 000 zł.

- Dzięki rozbudowie budynek zostanie dostosowany do wymogów oraz potrzeb lokalnej społeczności. Uczniowie otrzymają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną oraz nowoczesny, przestronny segment, dostosowany również do wymogów związanych z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych - wyliczają urzędnicy gminni.

W ramach zadania wybrane przedsiębiorstwo ma wykonać między innymi następujące prace:

 • rozbiórkę części budynku istniejącego
 • budowę nowego segmentu szkoły wraz z instalacjami wewnętrznymi
 • przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej
 • budowę instalacji zewnętrznych
- W efekcie powstanie obiekt, z którego korzystać będzie mogło 200 uczniów i nauczycieli. W nowym segmencie będzie miejsce na 5 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, szatnię, dyżurkę, jadalnię/świetlicę, węzły sanitarne, salę gimnastyczną z boiskiem o wymiarach 15,5 m x 25,5 m, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - dodają urzędnicy.

Planowany termin zakończenia prac to marzec 2025 roku. Wizualizację gotowego zadania przygotowała pracowania hornik chmura architektura. Projekty można zobaczyć w powyższej galerii.

  Goście z Ukrainy w gminie Zbrosławice

  Może Cię zainteresować:

  Zbrosławice podejmowały gości z Ukrainy. Chcą zacieśnić współpracę z gminą Hrebinky

  Autor: Urszula Gołkowska

  22/06/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon