Dwa nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń już prawie gotowe. Zobacz, jak wyglądają

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry. Nowe boiska przy Osiedlu Przyjaźń

W Starych Tarnowicach widać już efekty tegorocznych prac. Obszar między ulicami Morcinka, Litewska i Sielanka znacznie się zmienił.

Nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń 

Tarnogórzanie mogą już oglądać infrastrukturę sportową, jaka pojawiła się w jednej z dzielnic naszego miasta. Na jednym z boisk będzie można rozgrywać mecze piłki nożnej, na drugim - koszykówki. Do sfinalizowania zadania brakuje jeszcze tylko instalacji włączników oświetlenia oraz dokumentacji pozwalającej na korzystanie z obiektów. 

W ramach projektu zadbano także o otoczenie boisk. Zamontowano piłkochwyty oraz wybudowano trybuny i chodniki. Dla miłośników spokojniejszych sportów powstało także miejsce do gry w boule. 

- Jeszcze przed spadnięciem pierwszego śniegu udało się w parku w okolicach Domu Kultury Jubilat namalować linie i zakończyć prace przy dwóch wielofunkcyjnych boiskach. Pierwsze treningi i mecze najpewniej dopiero wiosną lub… po szybszym ustąpieniu zimy - cieszą się przedstawiciele Urzędu Miasta.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, z jakich skorzystamy w na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W tym roku przy Osiedlu Przyjaźń powstał ogród deszczowy. Ma on nie tylko walory estetyczne, ale także ekologiczne. Najmłodsi za to mogą pobawić się na interaktywnej wyspie naukowej. Jest to plac zabaw, przy planowaniu którego zadbano o ciekawą, nieoczywistą infrastrukturę dla maluchów. W pobliżu znajduje się także mały amfiteatr oraz wybieg dla psów. 

Skwer przy ul. Morcinka coraz bardziej się zazielenia. Rośliny zasadzono tam między innymi podczas Tarnogórskiego Święta Drzewa w 2020 roku czy harcerskiej inicjatywy "Sadzimy zielone płuca miasta". Jak zapowiadają władze samorządowe, to jeszcze nie koniec.

- W przyszłym roku planuje się dalsze prace przy sadzeniu nowej zieleni - podają urzędnicy. 

Tarnowskie Góry. Nowe boiska przy Osiedlu Przyjaźń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Linia kolejowa Tarnowskie Góry - Zawiercie

Prace na linii kolejowej Zawiercie - Tarnowskie Góry trwają

Tarnowskie Góry Restauracja Strategia

Restauracja Strategia vs. Urząd Miasta

Tarnowskie Góry - znane osoby

Honorowi Obywatele Tarnowskich Gór. Znasz ich wszystkich?

Tarnowskie Góry, Strzybnica, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej

Inwestycja w Strzybnicy. Co pojawi się przy ul. Kościelnej?

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Votum zaufania dla burmistrza Czecha. Nie wszyscy byli za

Boule w Tarnowskich Górach

Boiska do gry w boule w Starych Tarnowicach