Dwa nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń już prawie gotowe. Zobacz, jak wyglądają

W Starych Tarnowicach widać już efekty tegorocznych prac. Obszar między ulicami Morcinka, Litewska i Sielanka znacznie się zmienił.

Nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń

Tarnogórzanie mogą już oglądać infrastrukturę sportową, jaka pojawiła się w jednej z dzielnic naszego miasta. Na jednym z boisk będzie można rozgrywać mecze piłki nożnej, na drugim - koszykówki. Do sfinalizowania zadania brakuje jeszcze tylko instalacji włączników oświetlenia oraz dokumentacji pozwalającej na korzystanie z obiektów.

W ramach projektu zadbano także o otoczenie boisk. Zamontowano piłkochwyty oraz wybudowano trybuny i chodniki. Dla miłośników spokojniejszych sportów powstało także miejsce do gry w boule.

- Jeszcze przed spadnięciem pierwszego śniegu udało się w parku w okolicach Domu Kultury Jubilat namalować linie i zakończyć prace przy dwóch wielofunkcyjnych boiskach. Pierwsze treningi i mecze najpewniej dopiero wiosną lub… po szybszym ustąpieniu zimy - cieszą się przedstawiciele Urzędu Miasta.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, z jakich skorzystamy w na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W tym roku przy Osiedlu Przyjaźń powstał ogród deszczowy. Ma on nie tylko walory estetyczne, ale także ekologiczne. Najmłodsi za to mogą pobawić się na interaktywnej wyspie naukowej. Jest to plac zabaw, przy planowaniu którego zadbano o ciekawą, nieoczywistą infrastrukturę dla maluchów. W pobliżu znajduje się także mały amfiteatr oraz wybieg dla psów.

Skwer przy ul. Morcinka coraz bardziej się zazielenia. Rośliny zasadzono tam między innymi podczas Tarnogórskiego Święta Drzewa w 2020 roku czy harcerskiej inicjatywy "Sadzimy zielone płuca miasta". Jak zapowiadają władze samorządowe, to jeszcze nie koniec.

- W przyszłym roku planuje się dalsze prace przy sadzeniu nowej zieleni - podają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - nasadzenia i wycinki: ul. Korczaka

Nowe wycinki i nowe nasadzenia w Tarnowskich Górach

Boiska w Tarnowskich Górach - Starych Tarnowicach

Nowe boiska na Osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach otwarte

Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem w temacie rowerowym

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 18-24.10. Co wydarzyło się w powiecie?

Mural w Tarnowskich Górach

Nie jeden, ale dwa murale w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, Kurna Chata i zapadlisko

Jest decyzja w sprawie zapadlisk! Co postanowił PINB?

Tarnowskie Góry Osada Jana

Nowy przystanek PKP w Tarnowskich Gór na Osadzie Jana