Dwa nowe lokale przy tarnogórskim rynku. Jak wyglądają w środku?

W centrum miasta powstaje właśnie nowa pizzeria oraz restauracja. Poznaliśmy już ich szyldy. Co czeka na nas za drzwiami?

W kamienicy przy Rynku 14 zaszły spore zmiany. Dotyczą one nie tylko wyglądu elewacji. Wewnątrz budynku też sporo się dzieje. Właściciele zdradzili już, że w tym miejscu pojawi się nie jeden, ale dwa lokale gastronomiczne. Co o nich wiemy?

Restauracja Skarbiec

Będzie to miejsce w klasycznym, eleganckim stylu. Goście zarówno spędzą tu miłe popołudnie czy wieczór, jak i wynajmą salę na przyjęcia rodzinne, imprezy okolicznościowe lub spotkania biznesowe. Co zainspirowało właścicieli do nadania lokalowi obecnej nazwy?

- Odkąd tylko zaczęliśmy prace nad modernizacją kamienicy, wiedzieliśmy, że chcemy zachować jak najwięcej z jej "skarbów" - historii, którą kryją mury, ściany czy nawet żyrandole, będąc niemymi świadkami minionych dni - opowiadają.
- Drugim, równie ważnym elementem naszej decyzji jest przywiązanie do Tarnowskich Gór i ich tradycji z Gwarkami wydobywającymi skarby ziemi na czele. Mieszkamy tu i nie wyobrażamy sobie nie nawiązywać w naszej restauracji do tego "skarbu" - stwierdzają. - Po trzecie twierdzimy, że naszym skarbem są nasze dania, ale to już ocenicie sami.... wkrótce - dodają.

Makłowicz po ślōnsku. Nowa seria programów o tradycji i smakach naszego województwa

Pizzeria Tesoro

Na parterze i w piwnicy kamienicy na gości czekać będzie lokal we włoskim stylu.

- Wyjątkowa oferta gastronomiczna pójdzie w parze z przyjemnym dla oka dizajnem, utrzymującym ideę samego obiektu, jej "skarbcowe" korzenie, "kamieniczną" atmosferę i nowoczesne, komfortowe elementy wystroju - wyjaśniają właściciele.

Dolna część lokalu będzie zaaranżowana przytulnie i nastrojowo - w sam raz dla par lub osób szukających chwili spokoju. Natomiast pięto wyżej zorganizowano strefę rodzinną, a w niej specjalne udogodnienie dla najmłodszych. Zastosowane w nowej pizzerii rozwiązanie nie często się spotyka, a szkoda, bo usatysfakcjonowałoby zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

- W 100% bezpieczna, specjalnie przygotowana strefa zabawy z pewnością zachwyci pociechy, a i rodzicom pozwoli w pełni delektować się smakami naszej kuchni. Jednocześnie lokalizacja i lamelowe panele pozwalają na zabawę pod nadzorem, szanując komfort pozostałych gości - zapewniają właściciele.

Na otwarcie nowych lokali musimy jeszcze poczekać. Możemy jednak zobaczyć, jak wyglądają w środku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia poniższej galerii zdjęć.

Tarnogórska kawa w tarnogórskich kubkach. Gdzie można ją dostać?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon