Dwie młode tarnogórzanki postanowiły dorobić w wakacje. Sprzedają lemoniadę w Strzybnicy

Wakacje to upragniony czas odpoczynku każdego ucznia. Przez 10 tygodni dzieci i młodzież mogą oddać się lenistwu i pasjom. Dla niektórych to również czas dorywczej pracy. Przykładem są dwie młode tarnogórzanki, które w okresie wakacji postanowiły dorobić, sprzedając lemoniadę przy drodze.

Stanowisko z lemoniadą w Strzybnicy już otwarte

Przy ulicy Grzybowej dwie młode tarnogórzanki od kilku dni sprzedają lemoniadę. Ich stoisko mieści się przy słupie informacyjnym i wejściu do lasu. 10-letnia Natalia i 13-letnia Wiktoria drugi rok z rzędu postanowiły zarobić na swoje wydatki. Codziennie rano, gdy tylko pogoda dopisuje, przygotowują się do sprzedaży lemoniady. Na ulicy Grzybowej można przeważnie zobaczyć je w godzinach po południowych.

- W roku zaczęłyśmy sprzedawać lemoniadę od 21 lipca. Na razie nie dopisuje nam pogoda, ale jak tylko się poprawi, znowu uruchomimy nasze stanowisko - tłumaczą nastolatki.

Cena za szklankę lemoniady to 2,50 zł. Natalia i Wiktoria drugi rok z rzędu postanowiły sprzedawać napój i jak podkreślają, inflacja ich nie dotyczy. W 2022 roku cena za szklankę była taka sama. Osoby, które chcą się poczęstować napojem orzeźwiającym, mają do wyboru smak cytrynowy lub malinowo-cytrynowy. Nasuwa się pytanie, czy taki "biznes" się opłaca?

- W tamtym roku udało nam się jednego dnia zarobić aż 200 złotych, w tym roku dopiero się rozkręcamy i takiego wyniku jeszcze nie osiągnęłyśmy - podsumowują dziewczyny.

W zakupach potrzebnych produktów do produkcji lemoniady, pomagają rodzice nastolatek, którzy cieszą się, że ich córki nie spędzają wakacji przed telewizorem. - Jestem dumna z dziewczyn, że także w tym roku prowadzą przy domu stanowisko z lemoniadą. Dzięki temu, nie boimy się o ich bezpieczeństwo - podkreśla pani Adrianna, mama Natalii.

Tarnowskie gory oaza

Może Cię zainteresować:

Wszystkich wkoło zarażają… optymizmem, czyli o strzybnickiej młodzieży słów kilka

Autor: Urszula Gołkowska

02/10/2020

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon