Dzień Dziecka w muzeum? W Tarnowskich Górach maluchy poznają kulturę i tradycje żydowskie

1 czerwca nie trzeba świętować na festynie czy plenerowej zabawie. Równie ciekawie może być na przykład w muzeum. Instytucja z naszego miasta zaprasza na wizytę z dodatkowymi atrakcjami. Na ten czas przygotowano tematyczne warsztaty.

Muzeum w Tarnowskich Górach
Muzuem tarnowskie gory wystawa zydowska

Dzień Dziecka z kulturą żydowską

Niedawno w Muzeum w Tarnowskich Górach otwarto nową wystawę. Opowiada ona o zapomnianym dziedzictwie mieszkańców wyznania mojżeszowego, którzy kiedyś współtworzyli nasze miasto. Ekspozycja nosi tytuł: "Prawdziwie był to dom Boga… Synagoga w Tarnowskich Górach". Nie została zarezerwowana tylko dla starszych gości. Młodsi także mogą się zaciekawić, tym bardziej, że w tym tygodniu odbędzie się przeznaczone dla nich wydarzenie.

1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Wśród różnych propozycji na interesujące spędzenie tego czasu pojawia się także inicjatywa muzeum. Jego pracownicy zapraszają maluchy na warsztaty związane z wystawą czasową. Odbędą się one w najbliższą sobotę.

- W przestrzeni nowej ekspozycji porozmawiamy o kulturze żydowskiej, poznamy związane z nią symbole i zwyczaje, a także wykonamy tematyczne prace plastyczne - zapowiadają organizatorzy. - Do udziału w wydarzeniu zapraszamy także rodziców - dodają.

Zajęcia poprowadzą Larysa Michalska ze Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina, a także Marek Panuś i Sandra Plewnia repezentujący Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Tarnowskich Górach. Warsztaty przeznczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbędą się w dwóch turach - o godzinie 11:00 i 13:00. Obowiązuje rezerwacja mailowa (edukacja@muzeumtg.pl) trwająca do 31.05.2024. W wiadomości trzeba podać godzinę warsztatów.

Tarnowskie Góry zapraszają także na inne wydarzenia podczas długiego weekendu. Przed nami Industriada, koncerty przy Zabytkowej Kopalni Srebra czy festyn na Osadzie Jana.

Tarnowskie gory industriada

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach Industriada potrwa dwa dni. Na rozruch Małe TGD i Elektryczne Gitary

Autor: Urszula Gołkowska

28/05/2024

Tarnowskie gory dzien dziecka

Może Cię zainteresować:

Gdzie świętować Dzień Dziecka w Tarnowskich Górach? Osada Jana zaprasza na festyn

Autor: Urszula Gołkowska

21/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon