Dzień Kobiet 2021 Tarnowskie Góry. Gdzie się wybrać?

Już w najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Co dla tarnogórzanek przygotowało Srebrne Miasto?

Dzien kobiet tarnowskie gory

Muzycznie i kobieco

Drogie Panie, specjalnie dla Was przygotowaliśmy trzy wyjątkowe propozycje związane z Waszym świętem. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i sprawią, że miło spędzicie ten wyjątkowy czas.

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie o nazwie "kierunek MUZYKA: Muzyczny Dzień Kobiet". Podczas niego posłuchamy największych przebojów w wykonaniu znanych artystek z całego świata.

- Punktem wyjścia będzie subiektywny wybór najlepszych wokalistek przygotowany przez prowadzących, dzięki czemu powstanie swoiste Top 10 - zapowiadają organizatorzy. - Oczywiście będzie to doskonała okazja, żeby opowiedzieć więcej o zjawiskowych damach muzyki współczesnej. Jednak na tym nie koniec! Do Top 10 wybranego przez Rafała Tomulkę oraz Bolesława Kowalskiego dodamy artystki nominowane przez Was - zachęcają.

Czat dostępny będzie w czasie trwania audycji. Wybrane piosenki zostaną zebrane w playliście na Spotify. Będzie można odsłuchać jej już podczas audycji. Wydarzenie będzie mieć formę hybrydową. Zainteresowani zaproszeni są do siedziby TCK 10 marca o godzinie 19:00 (wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne w kasach). Ci, którzy woleliby cieszyć się muzyką w domowym zaciszu, mogą to zrobić poprzez kanał instytucji na platformie YouTube.

Nietypowa sesja fotograficzna

Inną propozycję przedstawia Czarnohucka10.pl. Wszystkie tarnogórskie (i nie tylko!) fanki starych pojazdów mogą wykorzystać postindustrialne wnętrza siedziby przyszłego Muzeum Motoryzacji.

- Szanowne Panie! Może sesja fotograficzna? Zapraszamy z okazji Dnia Kobiet - dzień wcześniej - 7 marca na sesję fotograficzną we wnętrzach Muzeum Motoryzacji. Gwarantujemy, że sam budynek, jeszcze bez eksponatów, robi wrażenie! Zapraszamy do skorzystania z wnętrz Muzeum z własnym fotografem - zapowiadają.

Wydarzenie jest w pełni bezpłatne. Wystarczy przyjechać 7 marca pod wskazany adres między 10:00 a 15:00. Inicjatorzy akcji proszą tylko o wcześniejszą informację na temat przybycia w formie komentarza pod postem na ich facebookowym profilu. Zdradzają także, że to pierwsza z wielu jeszcze atrakcji, jakie mają w planach zrealizować w przyszłości...

Sztuka jest kobietą

Muzeum w Tarnowskich Górach otworzyło nową wystawę "D3 × SZTUKA", na której zobaczymy prace trzech artystek: Ewy Jaworskiej, Anny Osadnik oraz Anny Marii Rusinek. O przedsięwzięciu opowiada jego pomysłodawca - Arkadiusz Hajda.

Wystawa czynna będzie do 11 kwietnia. Muzeum odwiedzić możemy w następujących godzinach: wtorek-piątek: 10:00-16:00, sobota: 10:00-15:00, niedziela: 12:00-17:00. Aktualny cennik: bilet normalny - 10 zł, bilet ulgowy - 5 zł, bilet grupowy - 5 zł od osoby (dla grup powyżej pięciu osób), bilet rodzinny - 15 zł od grupy (maksymalnie 6 osób, w tym 2 osoby dorosłe i dzieci do lat 18). Warto wiedzieć, że gościom posiadającym kartę „Rodzina 5+” przysługuje 50% zniżki.

fot. Czarnohucka10.pl/Muzeum w Tarnowskich Górach/TCK

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2021 Mikołajki

Mikołaj w powiecie tarnogórskim. Gdzie można go spotkać?

Tarnowskie Góry, kiermasz na Osadzie Jana

Bożonarodzeniowy Kiermasz na Osadzie Jana

Cynk z TG

Przenieś się w czasie i zobacz stare Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Iwona Pavlović i konkurs tańca

Mistrzostwa Polski i Iwona Pavlović w Tarnowskich Górach

Ożarowice. Festyn rodzinny

Zakończenie lata świętuj w Ożarowicach

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

Wakacje w Radzionkowie

Wakacje 2021 w Radzionkowie. Jakie atrakcje na nas czekają?