Dziś Tarnowskie Góry przejmuje ekipa filmowa. Gdzie i kiedy pojawią się utrudnienia?

2 lutego w naszym mieście rozpoczyna się kręcenie produkcji "Diabeł". Ekipę filmową można będzie spotkać na ulicach przez dwa tygodnie. W związku z tym mieszkańcy muszą przygotować się na pewne zmiany w organizacji ruchu.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie góry film

Tarnowskie Góry jako plan filmowy

Urząd Miasta informuje, że w związku z pracami ekipy filmowej pojawią się uciążliwości w przestrzeni publicznej. Na co warto się przygotować?

- Będą utrudnienia w ruchu, ale czasowe, np. na czas kręcenia sceny. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, będą zabezpieczone. W niektórych miejscach ekipa będzie korzystać z silnych reflektorów, zwyżki. O wszystkich niedogodnościach będziemy szczegółowo informować wkrótce na naszej stronie internetowej, na profilu Tarnowskie Góry – Srebrne Miasto, powiadomimy media, będziemy też rozdawać ulotki mieszkańcom ulic i okolic, gdzie kręcone będą kolejne ujęcia - zapowiadają urzędnicy.
  • 2 lutego w godz. 15:30-3:30

Czasowe wstrzymanie ruchu realizowane przez osoby zabezpieczające oba wjazdy na ulicę świętej Katarzyny. W czasie pracy filmowców mieszkańcy będą mogli dojechać i dojść do swoich posesji. Kręcona będzie scena kaskaderska, w czasie której padną strzały nieostrymi pociskami - nikomu z tego powodu nie grozi niebezpieczeństwo. W godzinach 14:30-18:30 czasowo zawieszona będzie dla linii 744 obsługa przystanków Tarnowskie Góry Gruzełki 01 i Tarnowskie Góry Opolska 03 (przy armacie).

  • 4 lutego w godz. 10:00-22:00

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego.

  • 6 lutego w godz. 6:00-18:30

Pierwsza lokalizacja: Park Miejski przy barze; utrudnienia w samym Parku, wyłączone boisko przy muszli (parking dla samochodów technicznych).

Druga lokalizacja: klub Onyx, utrudnienia na skrzyżowaniu ul. T Królika, ul. Szymały, ul. ks. Michała Lewka. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

  • 7 lutego w godz. 10:00-22:00

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego: ul. Górnicza, ul. Tylna, ul. Krakowska, ul. Piastowska (pierwszy odcinek do sklepu Agricola), ul. Jurczyka, ul. Lompy. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

  • 8 lutego w godz. 10:00-22:00

Utrudnienia na ul. Karola Miarki. Filmowcy proszą, by nie parkować przy tej ulicy.

  • 9 lutego w godz. 10:00-22:00

Utrudnienia na Rynku, ul. Tylnej, ul. Krakowskiej (do Foto Melcer).

  • 10 lutego w godz. 10:00-22:00

Utrudnienia na ul. Stanisława Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Gruzełki, ul. Beskidzka.

  • 12 lutego w godz. 8:00-22:00

Utrudnienia w obrębie parkingu przy Hali Targowej.

  • 16 lutego w godz. 14:30-2:30

Utrudnienia w centrum na ul. Piastowskiej i w obrębie parkingu przy dawnym kinie Europa.

Piotr Trojan i Eryk Lubos zagrają w filmie Diabeł

Może Cię zainteresować:

Dwóch tarnogórzan zagra w filmie kryminalnym Diabeł. Sceny będą kręcone na terenie miasta

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon