Dwóch tarnogórzan zagra w filmie kryminalnym Diabeł. Sceny będą kręcone na terenie miasta

W Tarnowskich Górach od 2 lutego będą kręcone sceny do filmu kryminalnego "Diabeł". Dotąd wiadomo było, że główną rolę zagra w nim Eryk Lubos. Urząd miejski poinformował, że w obsadzie aktorskiej znajdzie się tarnogórzanin Piotr Trojan oraz Aleksandra Popławska pochodząca z Zabrza.

Piotr Trojan i Eryk Lubos
Piotr Trojan i Eryk Lubos zagrają w filmie Diabeł

Od czwartku, 2 lutego na terenie miasta rozpoczną się zdjęcia do filmu "Diabeł", którego premiera odbędzie się jesienią 2023 roku. Sceny do filmu kryminalnego będą realizowane między innymi na ul. Św. Katarzyny, Rynku, w Parku Miejskim oraz okolicach klubu Onyx. Tarnogórski magistrat poinformował, że w filmie oprócz Eryka Lubosa zagra Piotr Trojan, który zyskał na popularności dzięki głównym rolom w filmie "Johnny" oraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

- Film „Diabeł” to współczesny kryminał, z plejadą polskich i śląskich aktorów z tarnogórzanami – Piotrem Trojanem i Erykiem Lubosem w roli głównej, oraz gliwiczanką Aleksandrą Popławską – informuje Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego urzędu miejskiego.

Urząd zapowiada utrudnienia na terenie miasta

W czasie kręcenia scen wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w danej okolicy. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, zostaną zabezpieczone. W niektórych miejscach filmowcy będą korzystać z silnych reflektorów, a także zwyżki. Ekipa prosi mieszkańców o przestawienie samochodów w dniach kręcenia scen.

- O wszystkich niedogodnościach będziemy szczegółowo informować na stronie internetowej na profilu Tarnowskie Góry – Srebrne Miasto, będziemy też rozdawać ulotki mieszkańcom ulic i okolic, gdzie kręcone będą kolejne ujęcia - wyjaśnia Ewa Kulisz.

Harmonogram pracy ekipy filmowej:

  • 2 lutego w godz. 14.30-3.30 - Utrudnienia wystąpią na ul. Świętej Katarzyny od skrzyżowania z ul. Opolską i ul Gen. Hallera. Utrudnienia mogą pojawić się również w obrębie I LO i skweru, na którym stoi armata. Na ul. Św. Katarzyny kręcone będą sceny nocne, więc filmowcy zainstalują na wysięgnikach oświetlenie. Zwyżki staną na prywatnych posesjach. Kręcona też będzie scena kaskaderska, w czasie której padnie kilka strzałów nieostrymi pociskami,
  • 4 lutego w godz. 10-22 - Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego,
  • 6 lutego w godz. 6-18.30 - Pierwsza lokalizacja to Park Miejski przy barze; utrudnienia wystąpią w samym parku, wyłączone zostanie boisko przy muszli (parking dla samochodów technicznych). Druga lokalizacja to klub Onyx, utrudnienia pojawią się na skrzyżowaniu ul. T Królika, ul. Szymały oraz ul. Ks. Michała Lewka.
  • 7 lutego w godz. 10-22 - Utrudnienia wystąpią w obrębie rynku tarnogórskiego, ul. Górniczej, ul. Tylnej, ul. Krakowskiej, ul. Piastowskiej (pierwszy odcinek do sklepu Agricola), ul. Jurczyka, ul. Lompy,
  • 8 lutego w godz. 10-22- Utrudnienia pojawią się na ul. Karola Miarki,
  • 9 lutego w godz. 10-22 - Utrudnienia wystąpią na Rynku, ul. Tylnej oraz ul. Krakowskiej (do foto Melcer),
  • 10 lutego w godz. 10-22 - Utrudnienia w ruchu wystąpią na ul. Stanisław Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Gruzełki oraz ul. Beskidzką,
  • 12 lutego w godz. 8-22 - Utrudnienia pojawią sięw obrębie parkingu przy Hali Targowej,
  • 16 lutego w godz. 14.30-2.30 - Utrudnienia w centrum na ul. Piastowskiej i w obrębie parkingu przy dawnym kinie Europa.

Przypomnijmy, że podczas październikowej Sesji Rady Miejskiej radni zadecydowali o przekazaniu dofinansowania filmu "Diabeł" z budżetu miejskiego. Na ten cel zostanie przeznaczonych 300 tysięcy złotych, dzięki dotacji miasto zyska dodatkową promocję.

Piotr Trojan

Może Cię zainteresować:

Aktor Piotr Trojan, znany z roli Tomka Komendy, o ulubionych powrotach na Śląsk: Jestem fanem śląskiej kuchni

Autor: Martyna Urban

21/08/2022

Tarnowskie Góry film stażyści 2023

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach i Zbrosławicach ruszają zdjęcia do filmu. Statyści poszukiwani!

Autor: Urszula Gołkowska

27/01/2023

Tarnowskie Góry

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry staną się planem filmowym. W mieście zostanie nakręcony film "Diabeł"

Autor: Martyna Urban

24/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon