Eko Kraina 2021. TCK zbuduje rafę koralową

Tarnogórskie Centrum Kultury rozpoczęło przygotowania do kolejnej edycji Eko Krainy. W tym roku tematem przewodnim będzie woda.

Tarnowskie gory tck

Tarnogórska Rafa Koralowa

Podczas tegorocznej odsłony Eko Krainy uczestnicy projektu po raz kolejny pochylą się nad zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska naturalnego. Nie znamy jeszcze dokładnego harmonogramu, ale wiemy już, że głównym motywem stanie się woda.

- Wielka Rafa Koralowa to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozległych cudów natury na świecie. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, Rafa spełnia także wiele innych funkcji, m.in. jest wskaźnikiem tego, jak bardzo przegrzane i zanieczyszczone są oceany. Rafa bowiem blednie i obumiera, kiedy temperatura wody jest za wysoka lub gdy stężenie szkodliwych substancji jest już dla niej nieakceptowalne - opowiadają organizatorzy.

Przygotowania do projektu ruszyły. Każdy zainteresowany tarnogórzanin może się w nie włączyć. W jaki sposób? Wystarczy przynieść kilka starych, plastikowych butelek. Zbiórka ma miejsce w siedzibie TCK przy ulicy Sobieskiego. Zgromadzone przedmioty posłużą do budowy nietypowej instalacji. W Tarnowskich Górach pojawi się... rafa koralowa.

- Tarnogórskie Centrum Kultury chce zwrócić uwagę na ten problem, tworząc - podczas tegorocznej edycji Eko Krainy poświęconej wodzie - instalację przedstawiającą Wielką Rafę Koralową z… plastiku! Tym samym chcemy zwrócić uwagę na wiele ekologicznych aspektów m.in. zanieczyszczenie wód w morzach i oceanach, a także nadmierna ilości plastiku produkowanego przez człowieka - tłumaczą pomysłodawcy.

Instalację będzie można zobaczyć poprzez media społecznościowe oraz stronę internetową TCK. Organizatorzy zapowiadają także, że jeżeli instytucje kulturalne faktycznie otworzą się dla publiczności, rafa koralowa zostanie udostępniona do oglądania w budynku placówki.

Zbiórka butelek potrwa do 14 maja. Natomiast wydarzenia związane z Eko Krainą planowane są na czerwiec.

Mona Lisa w Miasteczku Śląskim. Uczniowie ożywili obrazy wielkich mistrzów

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnogórskie Centrum Kultury - Teatr Polska

Teatr Polska w Tarnogórskim Centrum Kultury

Tck otwarte

TCK znów otwarte! Zobacz repertuar na...

Eko Kraina 2021

Eko Kraina 2021. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

Tck repertuar

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza....

Wydarzenia tck1

Listopad z TCK. Podróże ze sztuką, spotkanie...

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach - koncert

Kamiliańska Orkiestra Dęta znów zagra dla tarnogórzan

Ferie zimowe tck

Ferie zimowe 2021 w Tarnowskich Górach. TCK...