Ekologiczne spotkanie w Kaletach. Zaproszeni są wszyscy chętni seniorzy

Jak skutecznie oszczędzać wodę i dbać o zasoby naturalne? Tego dowiedzą się uczestnicy wydarzenia dedykowanego mieszkańcom Leśnego Zakątka Śląska. W planie także czas na poczęstunek.

UM Kalety
Kalety spotkanie seniorzy

Konferencja ekologiczna dla seniorów

Kalety zapraszają starszych mieszkańców na spotkanie o tematyce ochrony środowiska. Podobne akcje odbywały się także w ubiegłych latach. Poprzednie edycje dotyczyły ochrony owadów pszczołowatych, a także edukacji o grzybach. Tym razem tematem przewodnim zostanie woda.

- Podczas konferencji odbędzie się bardzo ciekawa prelekcja mająca na celu uświadomienie Seniorom, jak ważne jest w dzisiejszych czasach oszczędzanie wody, jak chronić jej zasoby, a także uwrażliwić na problemy ekologiczne z tym związane - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca, w piątek, o godzinie 11:00 w kaletańskim Ichtioparku. Podczas spotkania każdy uczestnik otrzyma szklany bidon, co ma zachęcać do zmniejszenia ilości zużywanego plastiku. Przewidziany będzie także poczęstunek. Seniorzy chcący wziąć udział w konferencji proszeni są o zgłoszenia pod numerem telefonu: 343 527 630 do dnia 14 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

Tężnia solankowa kalety

Może Cię zainteresować:

Zielona inwestycja w Kaletach. Nad Małą Panwią ma powstać tężnia solankowa

Autor: Urszula Gołkowska

17/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon