Tłumacz języka migowego w Tarnowskich Górach. Urządzenie pomoże osobom niesłyszącym

W budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach możemy skorzystać z urządzenia, które pomoże osobom niesłyszącymi lub niedosłyszącymi szybko załatwić potrzebne dokumenty i zaświadczenia.

Jezyk migowy tarnowskie gory1

Język migowy nie jest już barierą

Szacuje się, że w naszym kraju około 40-50 tysięcy mieszkańców posługuje się na co dzień językiem migowym. Wiele instytucji podejmuje różne starania, by osoby te nie czuły się wykluczone ze społeczeństwa. Do placówek tych dołączyło także Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, które zainwestowało w urządzenia firmy Seventica. Służy ono ułatwieniu szybkiej oraz sprawnej komunikacji z osobą niesłyszącą. System jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

- Połączenie z tłumaczem następuje za pośrednictwem aparatu telefonicznego wyposażonego w monitor i kamerę, podczas którego tłumaczona jest rozmowa pomiędzy klientem, a pracownikiem Urzędu - tłumaczy Starostwo.

Tego typu rozwiązanie to duże ułatwienie nie tylko dla klienta, który nie musi specjalnie umawiać się na spotkanie w obecności tłumacza, ale także dla samej placówki. Może między innymi zmniejszyć to ponoszone koszty, a także podnieść jakość wykonywanych usług. Przypomnijmy, że tarnogórska instytucja stara się o ponowne uzyskanie Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym.

- SKN [System Komunikacji Niewerbalnej] to zwyczajna trójstronna wideokonferencja, wykorzystująca rozwiązania Cisco, która pozwala na to, żeby połączyć trzy osoby: tłumacza języka migowego, urzędnika oraz osobę niesłyszącą – wyjaśnia Robert Gdela, Prezes Zarządu Seventica.

Urządzenie znajduje się w portierni w siedzibie głównej Starostwa przy ulicy Karłuszowiec 5. Można z niego skorzystać w godzinach pracy placówki:

  • poniedziałek, środa, czwartek: 7:00-15:00
  • wtorek: 8:00-17:00
  • piątek: 7:00-14:00

fot. Seventica

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach

Starostwo z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Nowa nawierzchnia na ulicy Piłsudskiego i części ulicy Bytomskiej

Nowa nawierzchnia na ulicy Bytomskiej i Piłsudskiego

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego 2022

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano