Eugeniusz z Chechła ma już nowy dom. Zamieszkał w ogrzewanej przyczepie kempingowej

Pod koniec listopada ruszyła zbiórka na zakup przyczepy kempingowej dla Eugeniusza z Chechła. Mężczyzna wówczas spał w namiocie, a w cieplejsze noce na kartonach. 3 grudnia Eugeniusz otrzymał przyczepę kempingową na własność. Mobilne "lokum" stanęło na polu namiotowym przy jeziorze Chechło-Nakło.

20 listopada na stronie zbieram.pl założono zbiórkę na zakup przyczepy kempingowej dla Eugeniusza z Chechła. Mężczyzna od kilku lat mieszkał na "Cyplu" śpiąc na kartonach pod gołym niebem. W październiku kontakt z Eugeniuszem nawiązał tarnogórzanin - Wojciech Zajączkowski, który podarował mu wówczas namiot. Kilka tygodni później powstał pomysł zorganizowania zbiórki na zakup przyczepy kempingowej.

- Razem z siostrą i szwagrem kupiliśmy mu namiot, czajnik i radio - wyjaśniał pod koniec listopada Wojciech Zajączkowski. - Jednak ze względu na nadchodzące niskie temperatury postanowiłem zorganizować mu cieplejsze schronienie - dodał.

Przedwczesny prezent na Mikołajki

Pomimo nie zakończonej zbiórki Wojciech Zajączkowski postanowił opłacić przyczepę i podarować ją Eugeniuszowi z Chechła. Tarnogórzanin chciał, by mężczyzna mógł spędzić nadchodzące mroźne noce w ciepłym pomieszczeniu.

- Zbiórka w internecie jest cały czas aktywna, zależało mi na tym, żeby Eugeniusz miał godne warunki, dlatego wyłożyłem pieniądze na zakup z własnej kieszeni - wyjaśnia Zajączkowski.

W sobotę, 3 grudnia w godzinach przedpołudniowych przyczepa kempingowa została przewieziona na teren przy jeziorze Chechło-Nakło. Przyczepa stanęła w dolnej części pola namiotowego - obok klubu kajakowego. Prezes UKS Olimpijczyk Nowe Chechło zezwolił na pozostawienie przyczepy przy budynku, dzięki czemu została ona częściowo osłonięta przed działaniem wiatru. Oprócz tego do przyczepy został podłączony nowy akumulator oraz dostarczone paliwo do ogrzewania postojowego.

Obecnie na portalu zbieram.pl udało się zebrać ponad osiem tysięcy złotych, gdy kwota chociaż częściowo pokryje wyznaczony cel - 25 tysięcy, zbiórka zostanie zamknięta, a środki przekazane Wojciechowi Zajączkowskiemu. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

Pan Eugeniusz mieszkający przy Jeziorze Chechło-Nakło

Może Cię zainteresować:

Zbiórka dla Pana Eugeniusza mieszkającego przy jeziorze Chechło-Nakło. Dotąd spał na kartonach

Autor: Martyna Urban

23/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon