Fatalne warunki na drogach powiatu tarnogórskiego. To nie była bezpieczna niedziela

Ograniczona widoczność, padający śnieg i śliskie drogi - to brzmi jak przepis na wypadek. Niestety nie udało się go uniknąć.

Wypadek w Tworogu

Wczoraj, 11 grudnia, doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze krajowej nr 11. Na terenie gminy Tworóg samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Do zdarzenia zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego, policjanci i strażacy z OSP Tworóg.

- Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji plamy oleju z jezdni za pomocą Sorbentu, jak również - ze względu na panujące trudne warunki pogodowe - zamknięciu drogi na czas prowadzonych działań - podają druhowie.

Zdarzenie w gminie Zbrosławice

W innej gminie warunki na drogach też pozostawiały wiele do życzenia. W miejscowości Ptakowice (gmina Zbrosławice) samochód wypadł z jezdni. Służby zostały wysłane na miejsce przed godziną 11:00. Na miejscu interweniowali: JRG Tarnowskie Góry, OSP Zbrosławice, Policja i ZRM.

- Na drogach panują trudne zimowe warunki do podróżowania. Zachowajmy szczególną ostrożność, aby bezpiecznie dotrzeć do celu - przypominają strażacy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon