Finał Teatralnego Parkowania 2023. W tę sobotę ostatnia okazja, by zobaczyć spektakl w plenerze

Artystyczne spotkania w Parku Miejskim powoli dobiegają końca. W tym sezonie Góry Kultury zaproponowały siedem przedstawień dla młodszych i starszych gości. Przed nami ostatnie z tegorocznych wydarzeń.

BITEI Kiszyniów
Teatralne parkowanie tarnowskie góry

Teatralne Parkowanie 2023

W Tarnowskich Górach trwa lato pełne artystycznych niespodzianek. Góry Kultury tradycyjnie zaprosiły mieszkańców na dwa miesiące z przedstawieniami. W ramach projektu Teatralne Parkowanie odbywają się plenerowe spektakle. Park Miejski zamienia się w scenę, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Dzięki temu w projekcie uczestniczyć może każdy zainteresowany. Co więcej, w repertuarze znajdują się propozycje zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności.

Przed nami ostatnia szansa, by w te wakacje zobaczyć plenerowe przedstawienie. W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 21:00 przy muszli koncertowej pojawią się zagraniczni artyści. Lwowski Teatr Woskresinnia zaprezentuje sztukę "Ukraina. Testament Szewczenko".

- Historia Ukrainy opowiedziana przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki, wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Artyści lwowscy przybliżą dramatyczne doświadczenia i sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową, jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć na Ukrainie. W barwnym widowisku wykorzystywane będą szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne i efekty pirotechniczne - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.
Narodowe czytanie tarnowskie góry 2023

Może Cię zainteresować:

Narodowe Czytanie 2023. Tarnowskie Góry włączą się w ogólnopolską akcję

Autor: Urszula Gołkowska

14/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon