Gdzie są najlepsze dania z jabłkami? Rusza konkurs kulinarny z okazji Wyborów Pięknej z Rept

Tarnogórskie wydarzenie z jabłonką w roli głównej coraz bliżej. Oprócz atrakcji na rynku odbędą się także imprezy towarzyszące. Jedną z nich jest...

UM Tarnowskie Góry
Wybory Pięknej z Rept w Tarnowskich Górach

Konkurs na najlepszą kaczkę i szarlotkę w TG

23 kwietnia odbędą się Wybory Pięknej z Rept. Wydarzenie ma przybliżyć mieszkańcom oraz gościom naszą lokalną odmianę jabłoni. Tego dnia na głównym placu będą miały miejsce koncerty, warsztaty i loteria. Cały plan znajdziecie poniżej.

Wybory Pięknej z Rept 2023. Jakie atrakcje się szykują?

Podobnie jak w zeszłym roku, także tym razem organizatorzy zapraszają restauratorów do udziału w kulinarnym konkursie. Lokale z Tarnowskich Gór mają okazję, by udowodnić, że to właśnie ich przepis na kaczkę z jabłkami oraz szarlotkę jest najlepszy. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia do godz. 15:00. Należy przesłać je drogą elektroniczną na adres: marketing@kopalniasrebra.pl. Formularz znajdziemy na stronie internetowej Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Przygotowane potrawy oceni jury złożone z maksymalnie siedmiu osób: kucharzy (cieszących się uznaniem środowiska gastronomicznego w Polsce) oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Będą oni uwzględniać następujące walory:

 • prezentacja potrawy – 10 punktów
 • smak – 15 punktów
 • oryginalność – 5 punktów

Jury wyłoni spośród uczestników konkursu trzy drużyny, które otrzymały najwyższą ocenę w kategorii deser i danie główne. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Wyborów Pięknej z Rept.

Oprócz konkursu dla restauracji kulinarne zmagania odbędą się również w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Podobnie jak w 2022 roku, jego uczniowie przygotują różnorakie dnia z jabłkami.

  Wybory Pięknej z Rept w Tarnowskich Górach

  Może Cię zainteresować:

  Jabłka po tarnogórsku. Jakie dania proponują nam uczniowie "Gastronomika"? Konkurs rozstrzygnięty

  Autor: Urszula Gołkowska

  22/04/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon